web
stats
در صورت فیلتر شدن تلگرام، 59.7 درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند
en کد مطلب: 52179 | تاریخ مطلب: 1397/01/21
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

در صورت فیلتر شدن تلگرام، 59.7 درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند

براساس آخرین نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روز 15 فروردین 97 به صورت تلفنی انجام شده است، 59.7 درصد از استفاده کنندگان کنونی تلگرام اعلام کرده اند در صورت فیلتر تلگرام برای استفاده از آن از فیلترشکن استفاده خواهند کرد و 39.3 درصد نیز گفته اند در این صورت از فیلترشکن استفاده نخواهند کرد.

در صورت فیلتر شدن تلگرام، 59.7 درصد مردم از فیلترشکن استفاده می کنند

براساس آخرین نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) که در روز 15 فروردین 97 به صورت تلفنی انجام شده است 65.3 درصد از افراد بالای 18 سال کشور دست کم از یکی از شبکه های اجتماعی در حال حاضر استفاده می کنند.


براین اساس تلگرام با 59.5 درصد در رتبه اول مصرف شبکه های اجتماعی در بین مردم ایران قرار دارد. جالب توجه است که طبق اخرین نظرسنجی ملی ایسپا در سال 96 که در دی ماه به صورت حضوری نیز انجام شده بود 58.5 درصد اعلام کرده بودند از تلگرام استفاده می کنند.


درحال حاضر پس از تلگرام، اینستاگرام با 17.7 درصد و واتس اپ با 11.9 درصد در رتبه های دوم و سوم قرار دارد. بر اساس نتایج این نظرسنجی در حال حاضر وایبر 1.4 درصد، لاین 1.6 درصد، فیسبوک 2.8 درصد و توییتر 1.6 درصد استفاده کننده بالای 18 سال ایرانی دارد. پیام رسان ایرانی سروش نیز در حال حاضر 2 درصد استفاده کننده دارد.


براساس نتایج این نظرسنجی صدا و سیما منبع اصلی پیگیری اخبار 51 درصد از مردم ایران است. شبکه های اجتماعی با 19.4 درصد، سایت های خبری با 7.9 درصد، شبکه های ماهواره ای با 7.8 درصد، مطبوعات با 3.3 درصد و اخبار رسیده از دوستان و آشنایان با 6.4 درصد سایر منابع پیگیری اخبار جامعه هستند.


براساس نتایج این نظرسنجی 59.7 درصد از استفاده کنندگان فعلی تلگرام اعلام کرده اند در صورت فیلتر تلگرام برای استفاده از آن از فیلترشکن استفاده خواهند کرد و 39.3 درصد نیز گفته اند در این صورت از فیلترشکن استفاده نخواهند کرد.


جالب توجه است که حدود سه ماه پیش در روزهای اول فیلتر تلگرام در نظرسنجی ملی ایسپا که به صورت حضوری انجام شده بود 63 درصد اعلام کرده بودند که برای استفاده از تلگرام از فیلتر شکن استفاده کرده اند که به نظر می رسد در صورت فیلتر تلگرام  کف استفاده از فیلترشکن 60 درصد خواهد بود.


در ادامه این نظرسنجی از مردم سوال شده است که اگر تلگرام فیلتر شود آیا از پیام رسان های داخلی مانند سروش استفاده خواهند کرد یا خیر که در پاسخ به این سوال 37.8 درصد گفته اند که در این صورت از پیام رسان های داخلی استفاده خواهند کرد و 46.3  درصد نیز گفته اند استفاده نخواهند کرد. 14.9 درصد نیز گفته اند نمی دانیم که در این صورت از پیام رسان های داخلی مانند سروش استفاده خواهیم کرد یا خیر.
منبع: مرکز افکارسنجی ایسپا، 20 فروردین 1397


1885

. انتهای پیام /*
 

استراتژی های اقتصادی ایران در شرایط تحریم

پژوهشکده دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می کند:

استراتژی های اقتصادی ایران در شرایط تحریم

1 از 4

تحلیل ژئوپلیتیکی روابط ایران و روسیه

انجمن علمی دانشجویی زبان روسی برگزار می کند:

تحلیل ژئوپلیتیکی روابط ایران و روسیه

2 از 4

صد و یک سال پس از انقلاب اکتبر

دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می کند:

صد و یک سال پس از انقلاب اکتبر

3 از 4

پل ادبی میان ایران و لهستان

دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می کند:

پل ادبی میان ایران و لهستان

4 از 4

تازه ترين مطالب