web
stats
مخالفت 66 درصد آمریکایی ها با ساخت دیوار مرزی
en کد مطلب: 58357 | تاریخ مطلب: 1397/10/17
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

نتایج یک نظرسنجی جدید؛

مخالفت 66 درصد آمریکایی ها با ساخت دیوار مرزی

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد، 66 درصد از مردم آمریکا با نظر 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری این کشور درمورد لزوم ساخت یک دیوار مرزی در امتداد مرز آمریکا و مکزیک مخالف هستند.

مخالفت 66 درصد آمریکایی ها با ساخت دیوار مرزی

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، براساس نتایج منتشر شده از نظرسنجی مشترک تارنمای خبری 'هیل' و موسسه 'هریس ایکس'، 31 درصد از مردم آمریکا ساخت این دیوار را اقدامی «غیرضروری» و «هزینه بر» توصیف کرده و 35 درصد دیگر نیز بر این باورند که گزینه های بهتری برای تضمین امنیت در مرزهای آمریکا وجود دارد.


به نوشته تارنمای هیل، این نظرسنجی از 30 تا 31 دسامبر (10 - 9 دی) در میان یک جامعه آماری یکهزار نفری انجام شد.


هیل با بیان اینکه «نتایج این نظرسنجی همزمان با سیزدهمین روز تعطیلی دولت آمریکا منتشر شد»، افزود: از روز 22 دسامبر (یکم دی) در پی آنکه نمایندگان کنگره و کاخ سفید در دستیابی به توافقی در مورد درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای اختصاص میلیاردها دلار برای ساخت دیوار مرزی به بن بست رسیدند، بخش هایی از دولت آمریکا تعطیل شدند.


به گزارش ایرنا، ترامپ خواستار اختصاص بودجه ای پنج میلیارد دلاری برای ساخت دیواری در مرز آمریکا با مکزیک شده که از شعارهای تبلیغاتی در دوره مبارزات انتخاباتی وی بود.


اما دمکرات های کنگره آمریکا فقط با اختصاص 1.3 میلیارد دلار برای تامین امنیت مرزی موافقت کرده اند که مشمول ساخت دیوار نیز نمی شود.


سنای آمریکا اواخر سال گذشته میلادی بودجه ای کوتاه مدت برای پیشگیری از تعطیلی دولت تصویب کرد اما پیش از تایید آن در مجلس نمایندگان، ترامپ اعلام کرد که حاضر به امضای آن نخواهد بود.


همین امر سبب شد که قانون بودجه کوتاه مدت در ضرب الاجل خود تصویب نشده و بخش هایی از دولت آمریکا تعطیل شود.


این تعطیلی که در آستانه سال نو میلادی رخ داد، 800 هزار نفر از کارکنان دولت فدرال را تحت تاثیر قرار داد که از این میان، 420 هزار نفر از کارکنان دولت فدرال بدون دستمزد به سرکار می روند و 380 هزار نفر دیگر نیز به دلیل نبود بودجه در مرخصی اجباری به سر می برند.


این تعطیلی بخش هایی از وزارتخانه هایی همچون خارجه و امنیت ملی آمریکا را نیز در بر می گیرد.


ترامپ در نشستی که روز جمعه با رهبران کنگره داشت دمکرات ها را تهدید کرد در صورتی که بودجه پنج میلیارد دلاری مطلوب وی برای ساخت دیوار مرزی را تامین نکنند، دولتش را تا ماه ها یا حتی سال ها تعطیل نگه می دارد.


منبع: ایرنا، 16 دی1397


1885

. انتهای پیام /*
 

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

دانشگاه تبریز برگزار می کند:

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

2 از 4

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می کند:

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

3 از 4

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

دانشکده نفت برگزار می کند:

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

4 از 4

تازه ترين مطالب