web
stats
40 سال استقلال و ایستادگی به تکامل رسید
en کد مطلب: 59399 | تاریخ مطلب: 1397/11/22
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

40 سال استقلال و ایستادگی به تکامل رسید

40 سال استقلال و ایستادگی و مقاومت اکنون به مرز تکامل، پختگی، بالندگی و نشاط رسیده است.

40 سال استقلال و ایستادگی به تکامل رسید

40‌ سال استقلال و ایستادگی و مقاومت اکنون به مرز تکامل، پختگی، بالندگی و نشاط رسیده است.


یعنی گذشت 40 سال نقطه اوج گذر از خامی و رسیدن به مرز پختگی، پشت سرگذاشتن تمام تجربه‌ها و پند گرفتن از آن، یعنی عدم تکرار اعتماد به تمام بدعهدی‌ها، یعنی شناخت کامل از جهان پیرامون خود و به ویژه شناخت ترفندها و موضع‌ گیری‌ های کسانی که با استفاده از تجربیات دستشان برایت رو شده است و پیدا کردن راهی برای دوری از گزند بدخواهان که معنای آن همان پختگی است.


انقلاب اسلامی ایران که نتیجه جان‌ فشانی سینه‌های سپر شده در مقابل تیرو چماق است اکنون با گذر از توفان ‌ها، رنج‌ها و عقبه‌های سخت و دشوار به مرز پختگی و 40 سالگی رسیده و پس از پیروزی انقلاب، دوران هشت سال دفاع مقدس از همان سال های آغازین انقلاب نوپای ایران نتیجه برنامه‌های تدوین شده آمریکا و استکبار جهانی بود چون آنها ترسیدند با قدرت گرفتن اسلام نفوذ، منافع و اهداف ظالمانه شان به خطر افتد اما دیگر نمی‌دانستند که دست قدرت خداوند بالای همه قدرت ها است.


از طرفی هشت سال جنگ کشور و مردم ما را بیمه کرد، جنگ آزمایشی بزرگ بود تا ملت ایران به رهبری امام راحل، انقلاب اسلامی را که با خون‌ دل به دست آورده، از دست ندهد.


در طول هشت سال رزمندگان اسلام و جوانان سرافراز میهن اسلامی با ایمان و اراده و تکیه بر الله اکبر و با عزم شهادت و ادامه راه اباعبدالله الحسین(ع) جان فشانی کردند و اوج عزت امروز که لرزه بر اندام استکبار انداخته ثمره خون شهدا است.


در طول 40 سال به طور قطع، طبیعی است که با رشد انقلاب و صدور آن به سراسر جهان، ترس جهان استکبار به ویژه سردمداران آمریکا نیز هم‌گام با پختگی انقلاب رشد کرده و به اوج خود رسیده و نتیجه آن با استفاده از تجربیات گذشته‌شان، اندیشیدن برنامه‌های منسجم تر برای ریشه‌کنی انقلاب است.


اما باز دشمنان از این حقیقت غافلند که پیروزی نهایی بر اساس وعده خداوند از آن جبهه حق است و خوی استکباری و دشمن دیرینه، آمریکا و طرف‌داران آنها در طول این 40 سال به ملت مسلمان ایران ثابت شده و هر روز که می‌گذرد دست آنان بهتر و بیشتر رو می‌شود.


طناب دشمن دیگر پوسیده و انقلاب چهل‌ساله ایران با تکیه بر قدرت ایمان ورهبری داهیانه مقام معظم رهبری روز به روز بر اقتدارش در تمامی حوزه‌ها افزوده می‌شود و طبیعی است که چشم قدرت طلب آمریکایی که سال‌ها است برسیاست، فرهنگ ،اقتصاد و افکار عمومی جهان مسلط است، نمی‌تواند این عزت را ببیند.


ملت مبارز ایران اسلامی نه به شعار بلکه در حیطه عمل توانسته 40 سال سرافراز و سربلند در مقابل تمام تهدیدها ، تحریم‌ها و ترورها بایستد و امروز نه تنها از مدعیان قدرت در خاورمیانه است بلکه پرچم حمایت‌گر ایران در بسیاری از کشورها مانند عراق ، سوریه، لبنان ، فلسطین ، یمن و سایر کشورهای محروم به اهتزاز درآمده است.


با گذشت 40 سال ملت ایران با اعتماد به نفس کامل ادامه دهنده راه امام و شهدای خود هستند و با استقلال و آزادی کامل می‌توانند با عشق به تمام ارزش‌ها و اسلام ناب، انقلاب و کشور همیشه پیروز خود را در هر شرایطی حفظ کنند.


ملت ایران ثابت کرده است ترفندها، تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی کوچک‌ترین رخنه‌ای در هدف مقدس آنها نمی‌تواند وارد کند و این همان حقیقتی است که دشمن از درک آن عاجز است.


اکنون در اوج پختگی، این پیروزی، شکوه، استقلال و آزادی ارزش‌مند و گران ‌بها 2 تحلیل می‌تواند داشته باشد ،از یک سو دستاوردهای انقلاب اسلامی که مهم‌ترین آن باورهای دینی است که موجب مصونیت و خودباوری ملت ما با توکل و ایمان به خدا شده و شکوه آن مبارزه و ایستادگی با شجاعت در مقابل کفر، ظلم و زور است و این انقلاب به الگویی برای تمام جنبش‌های آزادی خواه جهان تبدیل شده تا تمام ملت‌هایی که می‌خواهند از سلطه ظلم و ستم در امان باشند از دست فشار آمریکا نجات یابند و ظلم را نپذیرند.


با این وجود در طول 40‌ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا هیچ‌گاه دست از دشمنی ملت ایران بر نداشته و همواره در تلاش برای به انحراف کشیدن این انقلاب از مسیر اصلی خود است و سعی در حفظ منافع و نفوذ خود در ایران دارد.


رسیدن به قله‌های پیشرفت همه جانبه در حوزه‌های مختلف علمی فناوری امنیتی نظامی و مهم ‌تر از آن گسترش اسلام و انقلاب به سراسر جهان دستاوردهایی است که نتیجه 40 سال ایستادگی با قدرت و تسلیم نشدن در برابر فشارهای استکبار و آمریکا و حفظ استقلال است که با هیچ ارزش دیگری برابری نمی‌کند و هر روز دشمنان نظام را جری تر می‌کند.


از طرفی این استقلال 40 ساله به طور قطع بدون مخالف و معاند نیست و همین‌ها مدام به خاطر به کرسی نشاندن حرف خود نقاط منفی و نواقص را به ویژه این روزها از طریق فضای بدون حد و مرز مجازی ترویج می‌دهند تا کوتاه نظری و کوتاه فکری خود را به همه سرایت دهند.


این استقلال و آزادگی و اقتدار آنقدر ارزش‌مند است که نباید با بزرگنمایی برخی نقطه ضعف ها وبا جملاتی مانند غارت اختلاس‌گران و دزدان بیت المال، فرار مغزها، بیکاری جوانان و غیره آن را خدشه‌دار کنیم زیرا با این ‌کار تنها راه نفوذ و غلبه دشمن را بازکرده ایم بلکه بایدخود به دنبال علت این معلول باشیم و با استفاده از محاسبات دقیق و مستندات قانونی نقطه ضعف‌ها را مورد بررسی و پی‌گیری قانونی قرار دهیم گرچه رو شدن دست برخی اخلال‌گران ، اختلاس‌گران و غارت‌گران بیت‌المال درسی است تا پس از این برخی‌ها به خود بیایند ودر مسیر حرکت کشتی انقلاب چشم و گو‌ش‌ها در حفظ دستاوردها بازترشود بنابر این جای تردید نیست که این امر نیز به دنبال خود باعث استحکام انقلاب می شود.


امروزه در جهان با پیش آمدن جنبش ضد سرمایه‌داری در کشورهایی مانند فرانسه، آمریکا و آلمان معلوم می‌شود که جهان دارد به سمت فردگرایی و گرایش به سبک مادیات و درآمدهای بیشتر می‌رود و همچنین طرح خاورمیانه جدید باعث شده مهاجران و فراریان زیادی از اقصی نقاط دنیا به آمریکا و اروپا مهاجرت کنند پس تنها در ایران نیست که برخی جوانان جویای کار به سایر کشور‌ها مهاجرت می‌کنند بلکه این پدیده درنقاط دیگراز جهان نیز بیشتر از ایران اتفاق می‌افتد.


ناهنجاری‌های اخلاقی، فرهنگی،اجتماعی، فساد اقتصادی و اخلاقی ،دزدی و غیره در هر جامعه‌ای وجود دارد ،گرچه در کشور ما این ناهنجاری‌ها به هیچ وجه قابل قبول مردم باورمند به ایمان و اخلاق اسلامی نیست و افرادی‌که به هر دلیلی دامن به این‌گونه ناهنجاری‌ها می‌زنند منفور جامعه می‌شوند،اما بر اساس مبانی دینی و اصول اخلاقی و ارزش‌مند اسلامی از طریق برنامه‌های مذهبی و فرهنگی منسجم با این‌گونه ناهنجاری ها مبارزه می‌شود و تفاوت جامعه ما با سایر جوامع در این است که در برخی کشورها بعضی ناهنجاری‌ها مانند فساد اخلاقی حتی در حاکمیت آن کشور بیشتر از عمومیت جامعه مشاهده می‌شود.


حجاب و پوشش اسلامی به عنوان یکی از اصول مذهبی ما از تاکیدات صریح قرآن و مکتب اسلام است که مصون ماندن زن در اجتماع و حفظ پایه‌های خانواده را سبب می‌شود اما متاسفانه این روزها برخی‌ها در مقایسه انقلاب با رژیم گذشته ،برهنگی را آزادی تلقی می‌کنند ،غافل از آن‌که این برهنگی در جوامع آمریکایی و اروپایی بر اساس آمار ارزش زن را با آزار و اذیت‌های اجتماعی پایین آورده در صورتی‌که در جامعه ما ،زنان با غیرت و سربلندی و عفیف دوشادش مردان با پوشش اسلامی به ارزش وجودی خود افتخار می‌ورزند و آزادانه در عرصه‌های مختلف حضور فعال دارند.


بنابراین نمی‌شود دست روی دست گذاشته و با بی‌توجهی به اصل انقلاب، خون شهدا و پیام آن ، تنها نقطه ضعف‌ها را در نظر بگیریم و مدام این را زمزمه کنیم که پول ما ارزش ندارد ،پشتوانه سیاست خارجی نداریم ، اقتصاد می‌لنگد، در واقع انگشت روی این مسائل گذاشتن که یک مشت آخوند که چیزی ازمسائل اقتصادی نمی‌دانند بر ما حکومت می‌کنند و یا دزدان و یقه سفیدان اموال مردم را به غارت می‌برند یک کوته نظری و غافل شدن از اصل اهداف بلند انقلاب است و بی توجهی به دستاوردهای مهمی است که ارزش‌مند بوده و نیاز به صیانت دارد،نباید بدون توجه و در نظر داشتن سایر ارزش‌ها این مسائل را ترویج دهیم که این کار تنها آب به آسیاب دشمن ریختن است آیا بهتر نیست به جای دامن زدن به این مسایل، دشمن شناس باشیم و با تکیه بر درون و استقلال مشکلات‌مان را خودمان حل کنیم و از این دستاوردهای ارزش‌مند حفاظت و حراست و صیانت کنیم.


از: فاطمه مهرابی خبرنگار ایرنا


منبع: ایرنا-خرم آباد، 21 بهمن 97


1194 

. انتهای پیام /*
 

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی تهران برگزار می کند:

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

1 از 4

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می کند:

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

2 از 4

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

دانشگاه شیراز برگزار می کند:

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

3 از 4

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

انجمن ایرانی مطالعات جهان برگزار می کند:

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

4 از 4

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد مردم در حادثه سیل بیشترین اعتماد را به نهادهای رسمی، مساجد، حسینیه ها و رسانه ملی داشتند

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

1 از 4

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

فیلترینگ چه اثری بر استفاده از تلگرام داشت؟

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

2 از 4

تازه ترين مطالب