web
stats
در چهلمین بهار پیروزی: همه می آییم
en کد مطلب: 59411 | تاریخ مطلب: 1397/11/22
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

در چهلمین بهار پیروزی: همه می آییم

روز بیست و دوم بهمن ماه امسال نیز همچون هر سال، میعادگاه جمع مشتاقان ایران و نظام جمهوری اسلامی شد و کاربران در فضای مجازی با پیام های خود به استقبال این روز رفتند.

در چهلمین بهار پیروزی: همه می آییم

در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، کاربران فضای مجازی با هشتگ هایی همچون «پرچم افتخار»، «چهل سال سازندگی»، «فجر فاطمی» و «می آیم چون» بار دیگر به بحث درباره دلایل حضور در صحنه این جشن ملی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ایران پرداختند.


** انقلاب اسلامی ایران، ثمره خون شهدا است


بسیاری از کاربران فضای مجازی بر این نکته تاکید داشتند که حضور در راهپیمایی بیست و دوم بهمن، به معنای پاسداشت خود شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است. کاربری در این باره نوشت: « دست به دست چرخید، با خون های زیادی آبیاری شد تا قد کشید بلند تر تا آنجا که قلب آسمان را شکافت و سینه سپر کرد مقابل بادهایی که می خواستند خانه خرابمان کنند، می خواستند هرچه داشتیم از ما بگیرند قد کشید تابلندای آسمان شهرمان، تا یادمان باشد هرچه داریم از برکت انقلاب است».


هویت و ملیت ایرانی نیز موضوع مهم دیگری بود که کاربران به بحث درباره آن پرداختند. کاربری یادآورد شد: «پرچم ایران نشان مردمانی است که آن را با دستها و کارشان ساختند و در مقابل بیگانگان با همان دستهای خالی حفظش کردند».


برخی کاربران نیز این متن را بازنشر کردند: «پرچم ایران بیش از همه نماد آن دویست و بیست هزار زیباترین جانهایی است که بی منتی و بی محاسبه ای و بی معامله ای برای ایران عزیز ماندند تا ذره ای از این خاک به دست دشمن نیوفتد».


یکی از کاربران هم آورده است: 40 سالگی برای ایران فقط یک عدد نیست بلکه یک مسیری است که کوله باری از تجربه ها را برای تئوری پردازان آینده به ارمغان آورده است.


 ** چهلمین پیروزی در فجر فاطمی


همزمانی دهه فجر با ایام سوگواری «ام ابیها» مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفت. بسیاری از کاربران این عبارت را به اشتراک گذاشتند: «یکبار مردم نیامدند و مادرمان فاطمه را سیلی زدند».


کاربر دیگری نیز این عبارت را منتشر کرد: انقلابی که پیروزیش با رهبری مردی به بار نشست که از نسل فاطمه (س) بود و زادروزش مصادف بود با تولد مادرش اکنون چهل سالگی اش قرین شده با شهادت آن مادر چهل سالگی نشانه کمال است و این قرین شدن نشانه ایست از انوارالهی و این انقلاب ان شاالله بدست صاحب اصلیش خواهد رسید.


شهروندی هم در پیامی آورده است: به تأسی از ام‌ّ المؤمنین فاطمه زهرا(س) می آیم چون یاد گرفته ام تا پای جان در راه ولایت مبارزه کنم.


شهروند دیگری هم با اشاره به شهادت حضرت زهرا می نویسد: مادر هرکاری که بکند اهل خانه هم یاد می گیرند. مثلا اگر شهید بشود شهادت ادامه دارد تا وقتی که این انقلاب به دست صاحب اصلیش برسه. تا اخرش هستیم. همه می آییم


کاربر دیگری نیز با اشتراک تصاویری از گرامی داشت این ایام در مدارس و مراکز فرهنگی، نوشت: در حالی که ضدانقلاب دارد با هشتگ براندازی وآمریکا برای نشست ورشو هزینه می کند، رویش های انقلاب اسلامی در فجر فاطمی مساجد و فرهنگسراها و مدارس را به نمایشگاه های دستاوردهای انقلاب تبدیل کرده اند تا کور شود هر آنکه نتواند دید.


 ** دستاوردهای 40 سال سازندگی


بحث درباره دستاوردهای چهل سال سازندگی و ثمرات انقلاب اسلامی ایران، به موضوع بحث شهروندان تبدیل شده است. کاربران با برشمردن ثمرات انقلاب اسلامی در حوزه های علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی یا نظامی، نشان می دهند که چرا باید از این دستاوردها دفاع کرد.


کاربری با اشاره به «لایحه کاپیتالاسیون» می نویسد: می آیم چون نمیخواهم همانند گذشته، ارزش سگ آمریکایی از یک ایرانی بیشتر شود.


شهروندی نیز با اشاره به نفوذ کشورهای غربی در دوران پیش از انقلاب، در سیاست ایران، می آورد: رهبر معظم انقلاب ایجاد و تقویت اعتماد به نفس ملی را از مشخصات عصر امام خمینی (ره) می دانند؛ چرا که در دوران طاغوت، روح غرور و افتخار ملی ایرانیان توسط قدرت های خارجی میرانده شده بود.


کاربر دیگری نیز به نفوذ اقتصادی غرب بر ایران در دوران پیش از انقلاب اشاره کرده و در پیام او می خوانیم: مدیریت بر منابع و صنایع نفت و گاز ایران تنها با پیروزی انقلاب اسلامی در دست ایرانیان قرار گرفت


بسیاری از شهروندان نیز به تحریم های آمریکا و «دونالد ترامپ» علیه ایران اشاره می کنند و کاربری می نویسد: «از جیمی کارتر تا دونالد ترامپ ... ٤٠ سال اشتباه محاسباتی...».


کاربری هم بر حضور خود تاکید می کند و می آورد: می آیم چون جوابی است به کسانی که فکر می کنند این روزها دلیلی برای پای انقلاب بودن وجود ندارد، با همراهی با این طوفان توییتری پاسخی باشید بر یاوه گویی های دشمنان ملت.


شهروند دیگری نیز بیش از هر چیز بر ثمره چهل سالگی انقلاب و آموزش جوانان تمرکز کرده و می نویسد: دستاوردهای انقلاب اسلامی تربیت نیروی انسانی متخصص کارآمد، متعهد و عمدتاً جوان و دارای عزم پیشرفت.


منبع: گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا، 22 بهمن 97


1194

. انتهای پیام /*
 

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی تهران برگزار می کند:

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

1 از 4

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می کند:

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

2 از 4

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

دانشگاه شیراز برگزار می کند:

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

3 از 4

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

انجمن ایرانی مطالعات جهان برگزار می کند:

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

4 از 4

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد مردم در حادثه سیل بیشترین اعتماد را به نهادهای رسمی، مساجد، حسینیه ها و رسانه ملی داشتند

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

1 از 4

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

فیلترینگ چه اثری بر استفاده از تلگرام داشت؟

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

2 از 4

تازه ترين مطالب