web
stats
رویش دوباره انقلاب در قبله تهران
en کد مطلب: 59419 | تاریخ مطلب: 1397/11/22
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

چهل سالگی انقلاب؛

رویش دوباره انقلاب در قبله تهران

مردم ولایتمدار شهرستان ری امروز دوشنبه با حضور پرشور و همیشه در صحنه خود در راهپیمایی 22 بهمن انسجام، اقتدار و وحدت خود را به نمایش گذاشتند و ملت بزرگ ایران یکبار دیگر نظاره گر رویش انقلاب در قبله تهران بودند.

رویش دوباره انقلاب در قبله تهران

روز 22 بهمن ماه یادآور تولد انقلاب اسلامی ایران و حماسه آفرینی ملت ایران در تاریخ کشور به شمار می رود، روزی که ملت ایران با رهبری امام خمینی(ره) در برابر طاغوت زمان ایستاد و دست اجانب را از کشور کوتاه کرد.


باران رحمت الهی هم نتوانست مانع حضور پرشور مردم جنوب پایتخت در مراسم راهپیمایی 22 بهمن شود و آنها بار دیگر عشق و وفاداری خود به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی را به اثبات رساندند.


یکبار دیگر مردم انقلابی و ولایی مردم ری برای حمایت از ارزش ها و آرمان های والای انقلاب به پا خاسته و شعارهای حمایتی این مردم از مقابل کانون سمیه در خیابان فدائیان اسلام تا میدان ری طنین انداز شد.


 ** حضور پر شور زنان در راهپیمایی 22 بهمن


زنانی که کودکان خود را در آغوش گرفته با مشت های گره کرده شعار «مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل» سر می دادند و با حضورشان در صحنه به کودکان درس استقامت و پایداری می دادند.


کودکان نیز دست در دست مادرانشان با پرچم های کوچک به دست با اشتیاق و شور همزمان با مادران و پدرانشان شعار «الله اکبر»، «مرگ بر صهیونیست» سر می دادند.


زنان در شهرستان ری با حضور حماسی خود بار دیگر تبعیت از ولایت فقیه و پشتیبانی از نظام و انقلاب را ثابت کردند و سعی کردند تا بصیرت و شناخت را به نسل های دیگر انتقال دهند.


زنان به همراه خانواده میدان رقابت را از مردان ربودند و با سر دادن شعارها همواره مصمم تر از گذشته در این راهپیمایی شرکت کردند.


** تصاویر شهدای مدافع حرم زینت ‌بخش خیابان‌های ری


در آستانه دهه فجر امسال، نصب پایه پرچم به همراه پرچم ایران و عکس شهدای حرم بر روی عمودهای محورها و خیابان های شهرری به همت بسیج شهرداری منطقه 20 تهران انجام شد و فضای محیطی این شهر در این روزها منقوش به پرچم های انقلابی و اسلامی است.


در ابتدای ورودی این شهر نیز پرچم های منقوش به شهدای مدافع حرم در بین جمعیت توزیع می شد و عکس های این شهدا زینت بخش این مراسم شده بود و استقبال جوانان از عکس های شهدا بسیار هیجان انگیز بود.


عده‌ای از جوانان این شهر نیز با نقاشی کردن تصویر شهدای مدافع حرم در راهپیمایی امروز یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.


**حضور پر رنگ ورزشکاران


جمعی از ورزشکاران شهرستان ری نیز با حضور در راهپیمایی 22 بهمن ماه با آرمان‌های رهبر و انقلاب اسلامی، پیمانی دوباره بستند.


ورزشکاران، مربیان، داوران، پیشکسوتان و قهرمانان ارزنده ورزش همراه سایر اقشار مردم مشارکت همه جانبه داشته و هم پای مردم غیور و قدر شناس شهرری در مراسم حضور یافتند.


امروز، ورزشکاران در کنار مردم و مسئولان نشان دادند که به ‌خوبی قادرند با بسیج همه امکانات و سرمایه‌های معنوی و مادی و در رأس همه آنها خیل کثیر جوانان پرانگیزه و قابل‌ اعتماد از پس مشکلات برآیند و با حضور پر رنگ خود همچون سالهای گذشته سیلی محکمی به دشمنان بزنند.


** جوانان شورآفرینی کردند


حضور جوانان در راهپیمایی امروز نسبت به سال های گذشته نیز افزایش چشمگیری داشت و این جوانان بودند که بار اصلی شعارهای انقلابی را در شهرری به دوش کشیدند و با حضور در صف های طویل راهپیمایی، علاوه بر طی مسیر به سمت حرم عبدالعظیم (ع)، اقدام به کمک های صوتی و باز کردن مسیر به دیگر افراد را داشتند.


شعارهای انقلابی امسال با حضور گسترده جوانان پرشورتر از گذشته برگزار و ساماندهی شد، و این جوانان بودند که در هر نوع از خدمتی دریغ نکردند و از توزیع پرچم گرفته تا حمل ادوات صوتی و باز گشایی مسیرهای محل عبور کوتاهی نکردند.


جوانان با حضور پرشور خود در این مراسم نشان دادند که همچنان به آرمان های انقلاب و ارزش های اسلامی پایبند هستند.


** حضور حماسی دانش آموزان و کودکان درراهپیمایی


راهپیمایی این روز با حضور دانش‌آموزان عضو تشکل‌های مختلف دانش‌آموزی و تعداد بسیار زیادی از کودکان به نمایندگی از مهد کودک های این شهر برگزار شدد.


دانشن آموزان با در دست داشتن پرچم های انقلابی، مقام شهدای انقلاب، دفاع مقدس و میثاق با آرمان‌های امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب را پاس داشتند.


این دانش آموزان نشان دادند که در برابرهجمه های دشمنان استوارند و هیچوقت در برابر ضربه های فرهنگی خم نمی شوند.


** حضور خادمان آستان عبدالعظیم (ع) در بین راهپیمایان


غرفه آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) در مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن‌‌ ماه پذیرای مردم انقلابی بود تا میزبانی برای عاشقان ولایت و انقلاب باشند.


این غرفه در مراسم راهپیمایی روز 22 بهمن ‌ماه پذیرای حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار است و به آنان خدمات رسانی می کند.


**ایستگاه های صلواتی در مسیر حرکت راهپیمایان


ایستگاه های صلواتی و فرهنگی ویژه یوم الله 22 بهمن در مسیر راهپیمایان شهرستان ری دایر شده و از شرکت کنندگان در مراسم راهپیمایی پذیرایی می کنند.


مردم در طول مسیر راهپیمایی با حضور در ایستگاه های صلواتی پذیرایی شده و پس از اندکی استراحت دوباره به راه خود ادامه می دهند.


پذیرایی کنندگان حاضر در ایستگاه های صلواتی با اشتیاق و شور به میان جمعیت آمده و در حالیکه سینی های چای به دست دارند آنها را در بین راهپیمایان توزیع می کنند.


منبع: ایرنا-شهرری، 22 بهمن 97


1194

. انتهای پیام /*
 

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی تهران برگزار می کند:

کارگاه آموزشی ابزارهای تحلیل در سیاست خارجی

1 از 4

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می کند:

ایده ایران ( چرا باید ایران را دوست داشته باشیم)

2 از 4

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

دانشگاه شیراز برگزار می کند:

سیاست جنایی فرانسه در قبال پولشویی

3 از 4

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

انجمن ایرانی مطالعات جهان برگزار می کند:

ایران و روسیه در آستانه دهه چهارم همکاری های پسا جنگ سرد

4 از 4

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد مردم در حادثه سیل بیشترین اعتماد را به نهادهای رسمی، مساجد، حسینیه ها و رسانه ملی داشتند

رأی اعتماد مردم به نهادهای امدادی

1 از 4

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

فیلترینگ چه اثری بر استفاده از تلگرام داشت؟

پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی

2 از 4

تازه ترين مطالب