web
stats
آقای مکنزی! ادوات جنگی «قدرت» نمی آورد
en کد مطلب: 62015 | تاریخ مطلب: 1398/02/25
نسخه چاپی | ارسال به دوستان

آقای مکنزی! ادوات جنگی «قدرت» نمی آورد

رییس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا(سنتکام) وقتی خبر حرکت ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن به خاورمیانه را شنید، ذوق زده گفت: اگر جنگی در بگیرد (با ایران) من فکر نمی کنم چنین جنگی عادلانه باشد.

آقای مکنزی! ادوات جنگی «قدرت» نمی آورد

شاید منظور فرمانده آمریکایی از جمله 'چنین جنگی عادلانه نیست'، اشاره به برتری ادوات جنگی ایالات متحده آمریکا نسبت به ایران است!!


سالهاست که استراتژی آمریکایی ها در منطقه خاورمیانه بر اساس این ایده شکل گرفته، که ادوات و تکنولوژی نظامی برای آنان قدرت می آورد.


آمریکایی ها بعد از سال 2001 میلادی و تجاوز به سرزمین افغانستان، سالانه بیش از 50 میلیارد دلار برای امنیت سربازانشان در این کشور هزینه می کنند.


18 سال است که پول مالیات دهندگان آمریکایی، برای تصورات جنگ های هالیوودی، هزینه شده است. حالا باید از آقای مکنزی پرسید که با این هزینه و حضور نزدیک به دو دهه در افغانستان، دستاورد ملموس نظامی ایالات متحده چه بود؟


مگر نه اینکه دست به دامن یک دیپلمات افغان تبار شدید تا با التماس از طالبان بخواهد پای میز مذاکرات به ظاهر صلح بیاید تا زمینه فرارتان از مهلکه افغانستان فراهم شود؟ آیا یادتان رفت که 18 سال قبل برای از بین بردن همین طالبان به افغانستان حمله کردید؟


آقای مکنزی ! شکست شما در افغانستان نه به دلیل قدرت نظامی طرف مقابل شما بود، بلکه شما به تفکرات مادی خودتان باختید. شما با اتکای بیش از حد به قدرت آتشبار خودتان باختید. همین افغانستان، نمونه بارزی است که نشان می دهد چگونه سلاح های پیشرفته آمریکایی، در مقابل اراده ها و ایمان قوی، کارایی ندارند.


نمی خواهم تمدن نداشته تان را به رخ تان بکشم که تحقیر دیگران درشان فرهنگ و تمدن پارسی زبانان نیست . فقط از شما می خواهم تاریخ ایران را مطالعه کنید، تا بیشتر از مردم من بدانید.


22 سپتامبر 1980 که یادتان هست آقای مکنزی؟ انقلاب ملت ایران تازه به بار نشسته بود، که صدام را پرچم حمله خود به ایران کردید. پارسی ها نه ارتشی داشتند ، نه ادواتی. اما 30 میلیون قلب بزرگ و اراده قوی داشتند . پس از هشت سال نتیجه چه شد؟ یک وجب از خاک کشورشان را ندادند و آخر جنگ، بیش از 40 ملیت اسیر جنگی داشتند.


موشک های اهدایی شما به صدام، خانواده های زیادی را شبانه و در خواب به شهادت رساند، آنها موشکی برای دفاع و بازدارندگی نداشتند. دیگر همپیمانان غربی تان، سلاح های شیمیایی در اختیار صدام گذاشتند تا مدافعان این سرزمین را زمینگیر کنند، ایرانی ها ماسک نداشتند. مین های جدید به صدام می دادید ،آنها دانش خنثی کردن نداشتند، اما امروز همه چیز دارند. شما فقط بخشی از توان نظامی ایران را می دانید، همه دانسته هایی که خودشان علنی کردند.


آقای مکنزی! کاخ سفید چهل سال این ملت را محاصره اقتصادی ، سیاسی و نظامی کرد. به عنوان یک خبرنگار ایرانی، از شما ممنونم . چون به ایرانیان یاد دادید که در این دنیای پرآشوب، فقط خودشان هستند و خدایشان.


حالا ایرانی ها بعد از چهل سال تنهایی ، پوست انداختند، حوزه دانش را در همه عرصه ها بومی کردند تا جایی که هواپیماهای فوق پیشرفته و بدون سرنشین شما را سالم به روی زمین می نشانند و وارد خط تولید انبوه می کنند.ایرانی ها این پیشرفت و خودباوری را مدیون فشارهای شما هستند آقای مکنزی.


در خاتمه بر این نکته تاکید دارد که ایرانیان اهل مفاهمه و گفت و گو هستند. 40 سال دشمنی شما نتوانست چرخ توسعه کشوررا که محصول خودباوری و ایمان ایرانیان است، از حرکت بازدارد. حالا صنعت دفاعی کشور ایران، قدرت دفاع از ملت خود را دارد. یک ضرب المثل ایرانی می گوید:« آزموده را آزمودن خطاست. »


از: احمد جعفری چمازکتی خبرنگار ایرنا


منبع: ایرنا، 22 اردیبهشت 98


1194

. انتهای پیام /*
 

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

دانشگاه تبریز برگزار می کند:

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

2 از 4

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می کند:

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

3 از 4

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

دانشکده نفت برگزار می کند:

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

4 از 4

تازه ترين مطالب