web
stats
لیست مطالب

فقدان ارتباط حرفه ای

بررسی رابطه مسوولان و رسانه ها در گفت وگو با مجید رضاییان

فقدان ارتباط حرفه ای

مجید رضاییان می گوید: متاسفانه در حال حاضر از نوع صحبت ها، سخنرانی ها، موضع گیری ها و واکنش هایی که مسوولان نشان می دهند تقریباً پیداست که ارتباط شان با رسانه ها یک ارتباط حرفه ای یا اصطلاحاً پایدار نیست. بلکه یک ارتباط موردی است و به نظر می رسد بیشتر مسوولان ترجیح می دهند فقط نظرات خودشان از طریق رسانه ها منعکس شود.

سازگاری با اقلیم

بنفشه زهرایی پاسخ می دهد: مبارزه با کم آبی با چه سازوکاری ممکن است؟

سازگاری با اقلیم

سازگاری با کم آبی جز از طریق ایجاد یک گفتمان بین همه ذی نفعان و برنامه ریزی یکپارچه فرابخشی محقق نمی شود. مهم ترین کارکرد کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، ایجاد زمینه تعامل بین ذی نفعان اصلی مصرف کننده آب است.

شاغلان بی جانشین

تبعات خروج نیروی کار افغان از بازار کار ایران در گفت وگو با زهرا کریمی؛

شاغلان بی جانشین

زهرا کریمی می گوید: اکنون سختگیری آنچنانی برای کنترل حضور افغان ها در بازار کار ایران وجود ندارد و کارهای سختی که مهارت خاصی نیاز ندارد از بهترین فرصت های شغلی ممکن برای مهاجران افغان است.

 ساماندهی مهاجرت به شهرهای اقماری

ایرج رهبر در گفت وگو با «آرمان» مطرح کرد؛

ساماندهی مهاجرت به شهرهای اقماری

میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک تهران با ۱۲میلیون و ۶۰۰هزارتومان به عنوان گران ترین منطقه پایتخت در اردیبهشت و دومیلیون و ۶۹۰هزار تومان میانگین هر مترمربع آپارتمان در منطقه۱۸تهران به عنوان ارزان ترین منطقه خرید فروش مسکن در ماه گذشته تعیین شده است. این افزایش قیمت ها سبب مهاجرت مستاجران تهران به شهرهای اقماری شده و باعث نگرانی عامه مردم و امکان مهاجرت اجباری آنها با ادامه روند افزایشی قیمت اجاره بها به حاشیه های دورتر شده است.

آرمان خواهی توهم نیست

آرمان خواهی توهم نیست

دکتر مجتهدی ، استاد کهنسال و باسابقه فلسفه می گوید؛ امیدواری و آرمان خواهی توهم نیست. امید و آرمان همراه آگاهی است. وقتی از وضعیت فرهنگی جامعه آگاه می شویم، با این که می دانیم خیلی درخشان نیست، اراده می کنیم که آن را بهبود ببخشیم و سعی می کنیم که کاری کنیم. آرمان خواهی به ما می گوید آینده را نباید فقط پیش بینی کرد، بلکه باید آن را ساخت.

آزادی؛ پیش شرط شفافیت

«نقش رسانه ها در مبارزه با فساد دولتی» در گفت وگو با دکتر «حسن نمکدوست»؛

آزادی؛ پیش شرط شفافیت

«حسن نمکدوست»می گوید؛ شفافیت بدون دو آزادی مهم و اساسی محقق نمی شود؛ «آزادی دسترسی به اطلاعات» و «آزادی بیان و انتشار اطلاعات»؛ اساس کار مسئولیت اجتماعی روزنامه نگارها هم بر اساس این دو آزادی بنا شده است. اینکه آزادانه به اطلاعات دسترسی داشته باشند و اینکه بتوانند، آزادانه اطلاعات را منتشر کنند.

پاس به عقب

داود سوری از تشتت آرای دولتمردان درباره حذف یارانه ها می گوید؛

پاس به عقب

اختلاف نظرات میان مسوولان رده بالای دولتی که طی پنج سال اخیر همواره وجود داشته، مسبب بسیاری از مشکلاتی است که اکنون در اقتصاد کشور وجود دارد و با گذشت زمان عمق بیشتری هم پیدا می کند.

سایه سنگین محدودیت ها بر سر تجار

موسس مرکز مبادله ارزی از وضعیت این روزهای بازار ارز و محدودیت های تازه تجارت خارجی می گوید؛

سایه سنگین محدودیت ها بر سر تجار

مهدی غضنفری می گوید: باید هر دلار از ارز موجود را به گونه ای صرف کرد که آینده کشور دچار مخاطره نشود که لازمه آن اخذ نظرات خبرگان و متخصصان و باز شدن فضای گفت وگوی عمومی و ملی است تا هم راهکارها پخته تر باشند و هم پذیرش بالاتری داشته باشند.

خودروهای وارداتی قابل ردیابی هستند

فرهاد احتشام زاد از پیدا و پنهان واردات غیرقانونی چندین هزار خودرو می گوید؛

خودروهای وارداتی قابل ردیابی هستند

فرهاد احتشام زاد می گوید:اگر این فرض را بپذیریم که سایت هک شده، واقعیت تلخ دیگری رخ نشان می دهد. چنان که هکرها با هک کردن سایت، به چنان اطلاعات گسترده ای دست پیدا می کنند که ارزش آن به مراتب از سود تخلف ثبت سفارش غیرقانونی خودرو بیشتر است.

لزوم احیای بازار ارز

محمد لاهوتی می گوید صرافی ها باید مجدداً فعالیت خود را آغاز کنند؛

لزوم احیای بازار ارز

محمد لاهوتی می گوید: دولت باید بپذیرد که از نرخ 4200 تومان برای پاسخ دادن به تمامی تقاضاها نمی تواند استفاده کند و چون نمی تواند پاسخگو باشد باید بازار دوم را به رسمیت بشناسد و اجازه دهد که به صورت شفاف به جای اینکه در زیرپله ها ارز معامله شود در دفاتر معامله شود و با کد ملی ثبت شود تا آمار خرید و فروش ارز به درستی مشخص باشد.

راه های مقابله با تحریم نفتی آمریکا

گفت وگوی مثلث با رضا مجیدزاده

راه های مقابله با تحریم نفتی آمریکا

«رضا مجید زاده» نویسنده و پژوهشگر اقتصاد سیاسی توسعه می گوید: برای مقابله با تحریم نفتی آمریکا دو راه کلی وجود دارد؛ قطع کامل فروش نفت خام به کشورهای دیگر یا دور زدن تحریم های آمریکا. در صورت اقدام به دور زدن، دو استراتژی محتمل کلی، عبارت از یافتن مشتریان جدید یا یافتن روش های جدید فروش نفت به مشتریان سابق نفتی است.

فساد حاصل ممنوعیت ها و محدودیت هاست

گفت وگو با شاهین چراغی درباره زمینه های شکل گیری مفاسد ارزی در شرایط تحریم؛

فساد حاصل ممنوعیت ها و محدودیت هاست

شاهین چراغی می گوید: اقتصاد ایران به زودی مورد تحریم قرار می گیرد و در این شرایط به جای آنکه از ظرفیت صرافی ها برای دور زدن تحریم ها استفاده شود، فعالیت آنها سلب شده و اجازه نقل و انتقال پول به آنها داده نمی شود. این رویکرد، نتیجه ای جز سرعت بخشیدن به شکل گیری فساد در پی ندارد.

مردم نسبت به اصلاح طلبان بی اعتماد شدند

گفت وگوی مثلث با علی صوفی؛

مردم نسبت به اصلاح طلبان بی اعتماد شدند

اصلاح طلبان این روزها سردرگم هستند.از یک طرف پیش بینی می شود که مشارکت مردم در انتخابات نسبت به گذشته کاهش چشمگیری پیدا کند که این مساله تهدید جدی برای اصلاح طلبان است. جریان اصولگرا یک آرای سنتی دارد اما اصلاح طلبان چنین پایگاه رأیی ندارند و وقتی مردم پای صندوق های رأی بیایند به نفع اصلاح طلبان نخواهد بود.

سهم حداقلی

مهدی حیدری از چالش های ورود نقدینگی به بازار سرمایه می گوید؛

سهم حداقلی

مهدی حیدری می گوید: شرایط فعلی عرضه سهام شرکت های دولتی و شبه دولتی، نه به عنوان بخش مولد اقتصادی با سودآوری بالا، بلکه به عنوان دارایی های سرمایه ای قابل فروش برای جذب نقدینگی از بازار می تواند به عنوان بخشی از راه حل مواجهه با نقدینگی بالا مورد توجه باشد.

راهگشای عبور از شرایط حساس کنونی

علی دیواندری از الزامات اصلاحات ساختاری در شرایط فعلی اقتصاد ایران می گوید؛

راهگشای عبور از شرایط حساس کنونی

علی دیواندری می گوید: طبیعی است که انجام اصلاحات ساختاری از ملزومات حفظ ثبات مالی در اقتصاد کشور به شمار می رود ولی در انجام هرگونه اصلاحاتی باید پیش زمینه ها و محیط لازم برای تحقق بخشیدن به اهداف موردنظر فراهم باشد. در وهله اول باید مساعد بودن شرایط برای انجام اصلاحات سنجیده شود و در گام بعد تعیین شود انجام اصلاحات در کدام بخش ها از اولویت بیشتری برخوردار است.

جست و جوی موسیقی ایرانی در کهکشان

جست و جوی موسیقی ایرانی در کهکشان

مجید کیانی؛ نوازنده سنتور و مدرس موسیقی ایرانی- چندی پیش در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه رفت تا یکی دیگر از کنسرت های پژوهشی اش را در زمینه موسیقی و ستارگان اجرا کند. کیانی از جمله موزیسین هایی است که بیشتر عمر هنری خود را صرف پژوهش و آموزش در موسیقی ایرانی کرده و از این حیث شاگردان فراوانی دارد.

تخلفات واردات کاغذ با ارز 4200 تومانی بررسی می شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با «ایران»:

تخلفات واردات کاغذ با ارز 4200 تومانی بررسی می شود

پس از انتشار فهرست دریافت کنندگان دلار 4200 تومانی، مشخص شد که در واردات کاغذ نیز تخلفاتی صورت گرفته است. درباره چیستی این تخلفات و برنامه دولت برای مقابله با این وضعیت و اصلاح فرآیندها، با سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت وگو کرده ایم که می خوانید.

روشنفکران ایران برنامه ای برای توسعه نداشتند

امیر ناظمی، پژوهشگر مسائل توسعه در گفت و گو با «ایران»:

روشنفکران ایران برنامه ای برای توسعه نداشتند

امیر ناظمی، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات سیاسی علمی کشور، معتقد است: مسأله شریعتی دین بود، نه توسعه. ناظمی، شریعتی را در زمره نسل سوم روشنفکران ایرانی پس از مشروطیت می داند، نسلی که با ایران در حال توسعه رو به رو است و به مانند ماهی که در آب زندگی می کند، نمی داند توسعه جامعه او چگونه درحال وقوع است.

اصلاح طلبی بوروکراتیک به بن بست رسیده است

گفت وگوی «اندیشه پویا» با علیرضا رجایی

اصلاح طلبی بوروکراتیک به بن بست رسیده است

علیرضا رجایی روحیات منحصربه فردی دارد؛ روحیاتی ظاهراً متناقض که به طرز غریبی در او به آشتی رسیده اند. آرام و بی خیال است، و رواقی مسلک؛ با جهان در آشتی است، در برخورد با فکر مقابلش متین و متساهل است، و حتا با دشمن فکری اش بیگانه نیست... و در عین حال، علیرضا رجایی سرموضع است؛ به شدت سرسخت و رام نشدنی است، سازش نمی کند، خصوصاً وقتی دیدگاه هایش به چالش کشیده شود.

جنگ با ناکامی ها

«منصوره نیکوگفتار» از علل کاهش آستانه تحمل جامعه ایرانی و شیوع پرخاشگری می گوید؛

جنگ با ناکامی ها

وقتی شرایط تبعیض آمیزی وجود دارد و مردم احساس بی عدالتی می کنند، آستانه تحمل افراد پایین می آید و هر بهانه کوچکی می تواند آنها را تهییج کند و به سوی خشونت سوق دهد و پرخاشگری در زمان نامناسب و در مکان نامناسب و با شخص نامناسب رخ می دهد.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب