web
stats
لیست مطالب

تاثیر نوسانات نرخ ارز بر تولید

تاثیر نوسانات نرخ ارز بر تولید

یکی از مسائلی که از تأثیرات آن بر صنعت به ویژه در سال های اخیر نمی توان چشم پوشی کرد بی شک نوسانات نرخ ارز بوده است.

مساله حجاب و چند نکته

مساله حجاب و چند نکته

40سال است که موضوع حجاب در کشور مطرح است و از گذشته هم در تاریخ ایران مساله حجاب مطرح بوده.روزگاری که بی حجابی اجباری بود نتیجه مطلوبی در بر نداشت و چه بسا که نتیجه معکوس داشت. البته پس از انقلاب موضوع حجاب به طرز بهتر و قابل توجه تری مطرح شد.

در انتظار مشوق های برجامی اروپا

در انتظار مشوق های برجامی اروپا

داوود هرمیداس باوند استاد روابط بین الملل می گوید؛ به نظر می رسد ارتباط بهتر با طرف های اروپایی و تأکید بر تلاش ایران برای حفظ برجام، می تواند کانال های مالی و اقتصادی حداقلی را برای بهره مندی اقتصاد کشور ایجاد و اروپا را برای ارائه بسته قابل قبول اقتصادی تا روز تکمیل شدن تحریم های ایالات متحده تشویق کند.

گفت وگوی اجتماعی علیه تحریم

گفت وگوی اجتماعی علیه تحریم

وزیر کار به معاون اول رئیس جمهور نامه ای نوشته که پیشنهاد اصلی اش تقویت گفت وگوهای صنفی برای مقابله با تحریم و مشکلات پیش آمده از جمله رانت خواری های اخیر در بازار ارز است.

چگونه می شود اعتماد را به سیاستگذار برگرداند؟

چگونه می شود اعتماد را به سیاستگذار برگرداند؟

‎شرایط دشواری پیش روی اقتصاد ایران قرار دارد. در5 دهه گذشته و حتی در دوران جنگ، اقتصاد ایران تا این اندازه درگیر مشکلات متعدد نبوده است. ‎در حال حاضر اقتصاد ایران درگیر دو گونه مشکل است: مشکلات درونی و مشکلات بیرونی.

سلاطین بر تخت

سلاطین بر تخت

مطبوعات به کرات به سلاطین مختلفی که در کشور حکمرانی می کنند اشاره کرده اند؛ از سلطان خودرو گرفته تا سلطان شکر و سلطان کاغذ و دیگرانی که از شماره خارجند. حتی بعضا سیاستگذاران بلندپایه به صورت رسمی نالیده اند که منافع عده ای که احتمالا همان سلاطین باشند، مانع از پیشبرد سیاست ها و اصلاح امور است.

تصویرسازی واقعی و منصفانه از دولت

تصویرسازی واقعی و منصفانه از دولت

مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با هیأت دولت، از همه طرف های داخلی خواسته اند تا تصویر درستی از دولت و فعالیت های آن انتقال دهند. این چنین تصویرسازی و پرهیز از تخریب های معمول در حوزه سیاست داخلی اگر جدی گرفته نشود، کشور را در مقابل هجمه های خارجی به مثابه پیکری می کند که توان داخلی خود را برای مقابله با بیماری از دست داده و علاوه بر هجوم عوامل بیماری زای خارجی، درگیر نوعی خودویرانگری در میان بافت ها و اعضای خود است.

سیاست ورزی بهداشتی

سیاست ورزی بهداشتی

علی الاصول هم در سیاست و هم در امور اجتماعی دیگر، باید بسیاری از امور را مراعات کرد. همان طور که بهداشت مقدم بر درمان است، در سیاست نیز «سیاست ورزی بهداشتی» بهتر از «سیاست ورزی درمانی» است.

تجارت پرسود ارز

تجارت پرسود ارز

نگاهی به قیمت های مختلف ارز بیندازید و تفاوت آن را با قیمت ارز واقعی و قابل خرید و فروش در بازار در نظر بگیرید، تجارت ارز کم زحمت یا اصلا بی زحمت و پرسود است، هم اکنون ارز با این قیمت ها در نظر گرفته می شود.

زیباتر از هر چیز دیگر

زیباتر از هر چیز دیگر

جام جهانی هنوز برای بسیاری از مردم جهان، عرصه کسب و نمایش غرور و افتخار ملی است.میلیون ها بلکه ده ها یا صدها میلیون نفر پشت سر یازده نفر می ایستند چراکه آن یازده نفر را نماینده خودشان می دانند.هیچ پدیده و رویداد دیگری در جهان نمی تواند خلق خدا را این طور مجذوب و مشتاق و حاضر و ناظر کند.و این یعنی فوتبال زیباست. زیباتر از هر چیز دیگری...

واقعیت روابط تهران- مسکو

واقعیت روابط تهران- مسکو

روابط ایران و روسیه در سال های گذشته از مؤلفه های ثابت و متغیر خاصی پیروی کرده است. در شرایط فعلی با توجه به اینکه امریکا از توافق هسته ای خارج شده و قصد دارد فشار بیشتری را بر ایران وارد کند، موقعیت جدیدی برای همکاری های ایران و روسیه ایجاد شده است که از جمله آنها موضوع تهاتر نفتی است که ممکن است نگاه های متفاوتی به آن وجود داشته باشد.

برق با شایعه تولید نمی شود

برق با شایعه تولید نمی شود

این روزها، با آغاز فراگیر شدن قطعی برق در استان های مختلف و به خصوص در تهران، شاهد موج جدیدی از انتقادها و شایعات و حتی حملات به سوی مسوولان مرتبط وزارتخانه نیرو و دولت هستیم.چه بخواهیم و چه نخواهیم امروز کشور با بحرانی جدی در عرصه برق مواجه است که ناشی از مصرف بی رویه من و شماست، ضمن آنکه شایعه پراکنی ها و موج سواری های انجام شده نیز نمی تواند منجر به تولید برق بیشتری در کشور شود.

رستگاری «شهرزاد»

رستگاری «شهرزاد»

در ارزیابی روان شناسی سریال شهرزاد می توان به موضوعات مختلفی نظیر بیماری ها و اختلالات روان شناختی از یک سو و سلامت روان شخصیت ها از سوی دیگر پرداخت.قابلیت های روان شناختی شهرزاد سعادت از زاویه موضوعات مهمی نظیر مدیریت استرس، مدیریت خشم، حل مسئله، مهارت های ارتباطی و حتی تفکر خلاق و نقاد قابل بررسی است.

دختران مطالبه گر حقوقشان باشند

دختران مطالبه گر حقوقشان باشند

توجه به مسائل دختران از اهمیت برخوردار است و به همین میزان نیز تاکید می شود تا مسائل آنها را از زبان خودشان شنید.اینکه مسئولان، بزرگان، پدر و مادرها بخواهند، در این باره اظهارنظر کنند، اشکالی ندارد، اما به معنای این نخواهد بود که نیازهای واقعی آنها را می دانند.

روح زندگی در «گروه مرگ»

روح زندگی در «گروه مرگ»

احساس مردم این بود که در «گروه زندگی» رقابتی جریان دارد که در نهایت سازنده است.مطالبه ملت برای زیستن در «گروه زندگی» بیرون از دنیای فوتبال امروز مشهود است.زیستن و رقابت کردن هوشیارانه در «گروه زندگی» این جهان، راهی به سوی شادی، امیدواری، انسجام و اتحاد مردم ایران است. این همان روح جام جهانی روسیه برای ما بود.

خبر درست در زمان درست

خبر درست در زمان درست

زمانی که پاسخگویی در دستگاه های مختلف کشور پایین می آید، ارتباطات شهروندی تنها مرجع مردم می شود و همین موضوع می تواند به عاملی برای جابه جا شدن و انتشار اخبار نادرست شود.در این خلأ خبری و اطلاع رسانی است که مردم به شایعه ها پناه می برند و متوقف کردن این روند اراده ای در سطح حاکمیت می خواهد تا خبرها و اطلاعات سالم و درست را در لحظه درست به مردم برسانند.

زنان برابر مردان

زنان برابر مردان

زنان جامعه امروز نویدبخش تغییرند، تغییر برای بهبود شرایط زندگی خودشان و خانواده، آنها این تغییر را به پشتوانه تلاش، تدین، توانایی و تحصیلات خود می خواهند و جامعه هر روز با این واقعیت روبه رو است که دیگر نباید به این میزان تمایل برای بهبود شرایط زندگی در جامعه زنان نه گفت.

رسالت رسانه؛ مبارزه با فساد

رسالت رسانه؛ مبارزه با فساد

یکی از مظاهر تجلی دموکراسی، آزادی رسانه ها و اطلاع رسانی به موقع در مواجهه با فساد است. متاسفانه در کشور ما مانند بسیاری از سیاست ها و اقدامات، توجه به نقش مطبوعات به دلایل مشخص و نامشخصی که بر کسی پنهان نیست، مدت ها نادیده انگاشته شده است.

پرهیز از نگاه جزیره ای به تصادفات جاده ای

پرهیز از نگاه جزیره ای به تصادفات جاده ای

پلیس راهنمایی و رانندگی به علت تعداد و پراکندگی حوزه کامیون های باری نمی تواند نظارت دقیقی برعملکرد آنها در جاده ها داشته باشد ودیگر روش های سنتی برای نظارت بر حوزه کامیون های باری جوابگو نیست.چرا که این خودروها حامل موادی هستند که همانند یک بمب هر لحظه ممکن است منفجر شوند.توصیه می شود مسئولان مربوطه به دور از نگاه جزیره ای به موضوع ورود کنند.

صرفه جویی در مصرف برق را جدی بگیریم

صرفه جویی در مصرف برق را جدی بگیریم

بر اساس گزارش مرکز کنترل برق کشور در روز دوشنبه 11 تیرماه سال جاری، میزان مصرف برق در کشور برای اولین بار از مرز هشدار دهنده 56000 مگاوات گذشت و به نقطه حساس 56672 مگاوات رسید؛ یک زنگ خطر و هشداری جدی.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب