web
stats
لیست مطالب

مراسم مذهبی عامل وحدت نه تفرقه

مراسم مذهبی عامل وحدت نه تفرقه

مکتب عاشورا و مذهب تشیع رمز وحدت کشور ایران است. مردم ایران در سایه این دو اصل و همچنان پس از گذشت 1400 سال از آن واقعه علاقه خود به اهل بیت را با برگزاری مراسم عزاداری در سرتاسر ایران نشان می‎دهند.

افیون پوپولیسم

افیون پوپولیسم

باید دقت کرد که هرچند پوپولیست ها خوب بلدند با کارت های مبارزه با فساد، رانت، فقر، شکاف طبقاتی و...بازی کنند، اما می دانند بازار آزاد رقابتی مانعی بزرگ در مقابل آنهاست.

شاخصی برای زیست انسانی

شاخصی برای زیست انسانی

فلسفه قیام عاشورا، پاسداری از کرامت انسانی در برابر حق پوشی و ستمکاری بوده است. این برداشت عالمانه با صدر و ذیل آنچه در قیام عاشورا رخ داد، همنوا و سازگار است. امام حسین (ع) در مواجهه اش با شقی ترین آدم های تاریخ، از آن جهت نازک آرای تن را به تیر و سنان خصم غدار سپرد که نمی خواست به بیعت با حاکمی بدکردار و نامشروع تن دهد. امتناع امام، یک وجه قدسی و روحانی داشت و یک وجه انسانی و زمینی.

دردسرهای یک عدد

دردسرهای یک عدد

اصلاحیه قانون منع به کارگیری بازنشستگان از هنگام طرح تا اکنون که مراحل تایید و ابلاغ را طی کرده و مهلتی 60 روزه برای اجرایی شدن پیش رو دارد و البته از تعیین کمیته های نظارتی و گزارش های دوره ای برای کنترل اجرای قانون در آینده نیز سخن گفته می شود، حواشی بسیاری به خود دیده است.

عزّت در برابر ذلّت

آنچه در «مدرسه حسینی» آموختیم؟

عزّت در برابر ذلّت

مدرسه حسینی عرصه ای است برای انتخاب خود در صورت سپاهیان عقل و مبارزه با سپاهیان جهل. راهی که امام حسین(ع) در تعریف زندگی نشان داد، راهِ حرّیت و عزّت است و پرچمی که برافراشت، فرا راهِ همه آزادیخواهان و عزّت جویان تا قیامِ قیامت است.

الزامات سیاست خارجی

الزامات سیاست خارجی

سیاست خارجی ایران در قبال افغانستان و عراق نیاز به برنامه ریزی های کارآمد دارد. ایران اشتراکات زبانی و مذهبی با این دو کشور دارد و باید تا حد ممکن تنش زدایی انجام دهد و هر گونه اختلاف را حل و فصل کند.

ناپایداری و ناامیدی دو پایه جنگ روانی

ناپایداری و ناامیدی دو پایه جنگ روانی

تا آنجا که مهم ترین و اصلی ترین بنیاد تهدیدها و تقابل ها با محوریت ناپایداری حاکمیت یا مدیریت ها و ناامیدی مردم استوار بوده است. از مشروطه تا نهضت ملی و تا امروز پس از پیروزی انقلاب و تشکیل جمهوری اسلامی می توان چنین مسیری را شناسایی و تحقیق کرد.

پرهیز از نگاه های سیاسی به <اف .ای .تی .اف>

پرهیز از نگاه های سیاسی به <اف .ای .تی .اف>

هفته آینده بار دیگر لوایح مربوط به «اف.ای.تی.اف» در دستور کار مجلس قرار می گیرد. امروز که فرایند بررسی لوایح مربوط به این نهاد بین المللی را بررسی می کنیم، می بینیم که مسأله لوایح 4 گانه نیز مانند بسیاری مسائل دیگر در کشور، سیاسی شده است.

بصره، نماد تحکیم روابط ایران و عراق

بصره، نماد تحکیم روابط ایران و عراق

دیروز مردم بصره در یک راه پیمائی پرمعنا حمایت خود از جمهوری اسلامی ایران را اعلام و تلاش های تفرقه افکنانه دشمنان روابط ایران و عراق را محکوم کردند.

فصل عافیت طلبی گذشته است

فصل عافیت طلبی گذشته است

مردم هم صدایی با انتقادها را نمی خواهند، آنان در جست وجوی ایده ای توانمند، جسور و کارآمد برای کنترل و سپس برون رفت از مشکلات فراگیر کنونی هستند. کار از اینکه فلان چهره سیاسی از این جناح یا آن جناح بابت مشکلات به دولت نهیب بزند، گذشته است. مردم همه را به یک چوب می رانند اگر دلیلی قابل قبول ارائه نشود. فصل عافیت طلبی گذشته است.

احمدی نژاد به چی یا کی می خندد؟!

احمدی نژاد به چی یا کی می خندد؟!

روز گذشته و بعد از انتشار عکس های جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام، چهره خندان محمود احمدی نژاد برای خیلی ها بیشتر از محتوای این جلسه جلب توجه کرد. این سؤال بی پاسخ در بین افکار عمومی جدی و جدی تر می شود که راز برخورد متفاوت با دو رئیس جمهوری سابق چیست. یکی با وجود پرونده مفتوح چند ساله اش در دادگاه و مواضع ساختارشکنانه اش بدون هیچ محدودیتی در جمع های مختلف ظاهر می شود و شنبه ها هم در جمع عقلای قوم به دوربین ها لبخند می زند و دیگری همچنان ممنوع التصویر است؟ به راستی احمدی نژاد به چی یا به کی می خندد؟!

خالق برجام در مقابل دشمن برجام

خالق برجام در مقابل دشمن برجام

اغلب مردم آمریکا می دانستند که یک عقده چهل ساله میان ایران و آمریکا وجود دارد و مردم آمریکا نیز مایل بودند که این عقده و خصومت از میان برود. نتیجه کاری که تیم اوباما-کری انجام دادند این بود که توانستند این خلاء را پر کنند و زمینه های نزدیکی تهران-واشنگتن را فراهم کنند.

رقابت شیعی-شیعی

رقابت شیعی-شیعی

انتخابات پارلمانی 12 می 2018 در عراق نقطه عطفی در تاریخ سیاسی آن کشور محسوب می شود.انتخابات این دوره عراق نسبت به دوره های گذشته یک تفاوت اساسی دارد و آن رقابت درون احزاب شیعه است که بسیار نقش آفرین است.برخلاف دوره های گذشته که رقابت اصلی بین احزاب شیعه و سنی و وابستگان آنها بود در دوره اخیر رقابت بین احزاب شیعه هستند.

روحانی باید برود

روحانی باید برود

چند روز دیگر اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک برگزار می شود. ایران این فرصت را دارد در صورت تمایل در این اجلاس شرکت و سخنرانی کند. روحانی در همه اجلاس ها در این پنج سال شرکت کرده است. این بار اما این اجلاس یک شرایط ویژه دارد وباید برای شرکت در این اجلاس با عزمی مضاعف تصمیم مثبت گرفت و روحانی به نیویورک برود.

نقدینگی در تور بورس؟

نقدینگی در تور بورس؟

شاخص سهام در ادامه رکوردشکنی های خود طی روز گذشته با جهش ۶۴۸۳ واحدی به قله ۱۵۵ هزار واحدی دست یافت. حضور چشمگیر سرمایه گذاران، ارزش معاملات خرد را به سطحی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رساند.

اعتماد عمومی

اعتماد عمومی

اعتماد عمومی، موضوع این روزهای رسانه هائی است که علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند. برنامه سازانی که در آمریکا و اروپا با این تصور که می توانند از طریق یک جنگ روانی روحیه مردم ایران را تخریب کنند برای رسانه هائی که در اختیار دارند برنامه نویسی می کنند، موضوع مهم اعتماد عمومی را محور برنامه های تبلیغی خود قرار داده اند. آنها می خواهند به مخاطبان خود القا کنند که نظام جمهوری اسلامی اعتماد عمومی را از دست داده و چون پشتوانه مردمی ندارد به سوی فروپاشی می رود.

تصمیم درست چگونه گرفته خواهد شد؟

تصمیم درست چگونه گرفته خواهد شد؟

نشست شورای امنیت در هر حال تاریخی خواهد بود و به عنوان یک اتفاق مهم ثبت می شود، غیبت ایران در آنجا معنادار است. بویژه در شرایط کنونی که موقعیت سیاسی امریکا و ترامپ در جهان ضعیف است و ایران دست بالا را در دفاع از حقوق خود دارد.

«نواصولگرایی» در چالش تناقض ها

«نواصولگرایی» در چالش تناقض ها

درمیان جریان های سیاسی در ایران، اصلاح طلبان اساس هویت خود را بر تغییرات آرام و پی در پی در فضایی مسالمت جویانه تعریف کردند که می تواند هر کس و هر چیز را در بگیرد.

تأثیر متفاوت نقدینگی در بازار سهام

تأثیر متفاوت نقدینگی در بازار سهام

در شرایط فعلی که نقدینگی افزایش قابل توجهی داشته است و مردم به دنبال حفظ ارزش دارایی های خود هستند، بازار سهام می تواند محلی باشد که ضمن هدایت صحیح نقدینگی سود مورد انتظار سرمایه گذاران را نیز پوشش دهد و درمراحل بالاتر به رشد تولید و اشتغال کشور کمک کند.

چالش های سینمای ایران

به بهانه 21 شهریور روز ملی سینما؛

چالش های سینمای ایران

عمده چالش و مشکل سینمای ایران در مقطع کنونی مدیریتی است و بازتاب این بحران را می توان در سطوح مختلف سینمای ایران دید. از آن جمله تنزل کیفی و خلاقانه آثار سینمایی بویژه در عرصه کمدی را هم می توان از همین منظر دید.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

بررسی لایحه تأمین امنیت زنان؛ بیم ها و امیدها

حزب اتحاد ملت ایران اسلامی برگزار می کند:

بررسی لایحه تأمین امنیت زنان؛ بیم ها و امیدها

1 از 4

همایش «نقش سازمان بین المللی کار در تحقق اهداف منشور ملل متحد»

انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد فراخوان مقاله داد:

همایش «نقش سازمان بین المللی کار در تحقق اهداف منشور ملل متحد»

2 از 4

38مین نشست آشنایی با ملل "برزیل"

بنیاد جوانه صلح برگزار میکند:

38مین نشست آشنایی با ملل "برزیل"

3 از 4

نشست نقد و بررسی کتاب دانشگاه نخبه، دانشگاه توده

پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می کند:

نشست نقد و بررسی کتاب دانشگاه نخبه، دانشگاه توده

4 از 4

تازه ترين مطالب