web
stats
لیست مطالب

زنگ خطر شوشتر

زنگ خطر شوشتر

امروز در خیلی از کشورهای دنیا، کودک آزاری در لیست 10جرم اولیه انسانی قرار گرفته اما با این تفاوت که در این کشورها دستورالعمل های روشن و قانونی برای آموزش جنسی کودکان و خانواده ها از پایه وجود دارد و آنها می دانند که در هر سنی باید چگونه خودمراقبتی جنسی را به فرزندانشان آموزش دهند؛ آموزش های مهمی که جای خالی آن در متون درسی و پرورشی ایران به شدت حس می شود.

ترفند های اروپایی؛ حقه های آمریکایی

ترفند های اروپایی؛ حقه های آمریکایی

«امیرعبداللهیان» دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی می گوید: خصلت اروپایی ها در مذاکرات زمان خریدن، طولانی شدن مذاکرات و دادن وعده های زیباست، اما آمریکایی ها زمانی که در مذاکره به خواسته خود برسند، شروع می کنند به چپ کردن میز مذاکره!.

جمهوری اسلامی نسل سوم

جمهوری اسلامی نسل سوم

درک اینکه این نظام، حتی با راهبردهای جدید هم نظام جمهوری اسلامی است. نباید نظام را تنها در دالان تنگ سلیقه های یک نسل حبس کرد. برای اینکه نظام در زمانه حاضر دوام بیاورد و هنوز کارآمد باشد باید آن را به دست فرزندان این زمانه داد. نسل های پیشین باید خود را آماده پذیرش لوازم زمانه کنند. کارگزاران هنجارهای زمانه، نسل سومی است که قرار است اداره کشور را به آنان بدهیم.

بلاتکلیفی چرا؟

بلاتکلیفی چرا؟

با قطع نظر از اینکه تایید کردن لوایح CFT به صلاح است یا رد کردن آن، آنچه اکنون برای مردم به صورت یک سوال بی جواب درآمده این است که چرا در کشور ما بعضی موضوعات تا مدت ها بلاتکلیف می مانند و ماده نزاع و کشمکش و درگیری میان جناح ها و حتی نهادها و دستگاه های حاکمیتی می شوند؟

اهمیت حضور زنان در ورزشگاه ها چقدر است؟

اهمیت حضور زنان در ورزشگاه ها چقدر است؟

بهتر است بگوییم که نرفتن زنان به ورزشگاه به خودی خود اهمیت ندارد. حتی اگر مردان هم نتوانند به ورزشگاه بروند، اتفاق مهمی رخ نخواهد داد. اصلاً کل فوتبال و ورزش هم تعطیل گردد در مقایسه با بیکاری و تورم و فساد و تبعیض چیز مهمی نخواهد بود. ولی اگر منع مزبور از حیث نقش حقوق شهروندی باشد، قضیه به کلی متفاوت خواهد شد.

مدیرانی جهادی و خستگی ناپذیر

مدیرانی جهادی و خستگی ناپذیر

تصادف دلخراش محور گرگان کردکوی که منجر به درگذشت غمبار و دردناک دو مدیر عالی صدیق، شریف، پاک دست، پرتلاش و سختکوش هریک در جایگاه خود، زنده یاد دکتر نوربخش و زنده یاد تاج الدین شد، غمی جانکاه بر دل نشاند.یک ویژگی مهم نوربخش خستگی ناپذیری او بود. هرگز در اداره این مجموعه عظیم از خستگی ننالید.

پولشویی؛ انکار، واقعیت

مجادله جدید درباره FATF؛

پولشویی؛ انکار، واقعیت

حرف های صریح و بی پرده اخیر محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه در مورد وجود پولشویی در کشور به کام منتقدانش و البته مخالفان تصویب FATF خوش نیامده و به محور مجادله جدید موافقان و مخالفان پیوستن ایران به گروه وی‍ژه اقدام مالی در بهارستان بدل شده است.

مخاطرات ۱۰ سال آینده

مخاطرات ۱۰ سال آینده

مجمع جهانی اقتصاد مخاطرات کسب و کارهای مناطق مختلف جهان طی ۱۰ سال آینده را معرفی کرده است. این گزارش که به طور منظم از سال ۲۰۰۶ تاکنون منتشر شده، بر پایه نظرسنجی از بیش از ۱۲ هزار فعال اقتصادی جهان تهیه می شود.

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها

بررسی حقوقی لایحه جدید قانون مطبوعات و خبرگزاری ها

لایحه «قانون مطبوعات و خبرگزاری ها» در 118 ماده به زودی به مجلس شورای اسلامی ارایه می شود. این لایحه حاصل تلاش سه ساله ، دو کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت است که مسوولیت ها، حقوق و نحوه رسیدگی به شکایات از مطبوعات و خبرگزاری ها را تعیین کرده است.

شکایت به جای نزاع یک گام نزدیک به گفت وگو

شکایت به جای نزاع یک گام نزدیک به گفت وگو

دکتر مریم رسولیان روانپزشک معتقد است؛ افزایش شکایت مردم و تشکیل پرونده شکایت خصوصی در دادگستری نشانه تنش بالا در جامعه است اما از این منظر جای امیدواری وجود دارد.امید است که روزی به جای شکایت کردن با گفت و گوی بین طرفین دعوا، خودشان مشکل را حل کرده و وارد فضای شکایت قانونی نشوند.

داغ بر داغ زلزله

داغ بر داغ زلزله

علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر می گوید؛ حمایت روانی و اجتماعی از بازماندگان زلزله به وسیله هلال احمر برای کاهش اضطراب و تامین آرامش روحی زلزله زدگان بسیار مهم است.ما در زمینه توانبخشی نقش مهمی داریم و درمناطق زلزله زده هم افراد زیادی دچار مشکل شده اند که به این خدمات نیاز دارند.

طبیب دل بیمار ما

طبیب دل بیمار ما

در زمانه فقدان راه حل ها است که «امید» به کار می آید. «امید» مبتنی بر ممکن شدن ناممکن ها است. اساساً امید در وضعیت ناامیدی است که جلوه می کند و راهی برای دیگرگونه زیستن فراهم می آورد.آن چیست در جان آدمی که می تواند از مرزهای عقل فراتر رود و مددرسان آن برای پرداختی همه جانبه به امور و ارائه راه حل های فراگیر باشد؟ متفکران عموماً در چنین وضعیتی، از راه نجاتی به نام «امید» سخن می گویند.

مساله ای به نام غول نقدینگی؟

مساله ای به نام غول نقدینگی؟

در ۵ سال گذشته تدریجا و در یک سال اخیر که تلاطم در بازار دارایی ها شدت گرفت، شاید یکی از پراستفاده ترین عبارات در محافل و نوشتارهای اقتصادی رشد نقدینگی و هم خانواده های آن از قبیل غول نقدینگی، نقدینگی سرگردان و امثالهم بوده است. به طور مشخص، روی این موضوع نیز بسیار تاکید شده است که دولت یازدهم حجم نقدینگی سه برابر شده است.

منظور ظریف نهادها و مسئولان نظام نبود

منظور ظریف نهادها و مسئولان نظام نبود

دیاکو حسینی، می گوید؛ دکتر ظریف در مصاحبه اخیر در واقع به این بستر که ناشی از فقدان قوانین و استانداردهای پذیرفته شده جهانی است، اشاره داشتند نه به اشخاص حقیقی و حقوقی که ممکن است در چنین ساختاری، آگاهانه یا ناآگاهانه درگیر پولشویی شوند.روشن است که منظور دکتر ظریف نهادهای حاکمیتی و یا چهره های معتبر نظام نبود.

سینما،سفارت،سوئیفت

سینما،سفارت،سوئیفت

تنها 10روز بعد از آغاز تحریم های جدید سیاسی و اقتصادی علیه ایران، ظاهرا مسائل فرهنگی هم به ویروس تحریم مبتلا شده اند.موج تحریم ها نه تنها سبب بروز مشکلات بسیار بانکی برای خریداران و پخش کننده های فیلم در ایران می شود، بلکه موجب سردرگمی هنرمندان فیلمساز برای گرفتن ویزا و سفر به کشورهای اروپایی برای شرکت در جشنواره ها هم شده و این وضعیت بسیار نگران کننده است.

چگونه سناریوی «تحریم هراسی» شکست خورد

چگونه سناریوی «تحریم هراسی» شکست خورد

مهدی ذاکریان معتقد است: ترامپ به دلایلی؛ الف- فعالیت های دیپلماتیک ما در سطح جهانی و ماندن در برجام ب- تأکید ایران بر رعایت قوانین بین المللی وج- پیگیری حقوقی شکایت خود و طرح اعتراض در دیوان دادگستری بین المللی و مراجعه و مطالبه ما از سایر اعضای برجام. اینها سبب شد که ترامپ به اهدافش نرسد و او در نظام بین الملل تنها بماند.

«امضاهای طلایی» فساد را سازمان یافته کرده است

«امضاهای طلایی» فساد را سازمان یافته کرده است

«مهدی پازوکی» اقتصاددان معتقد است؛ در شرایط کنونی که کشور با تحریم مواجه شده است ما باید از قدرت لابی گری خود با جهان استفاده کنیم و نباید اجازه بدهیم تحریم های آمریکا فشارها را بر ما بیشتر کند. آمار بالای فرار مالیاتی در کشور هیچ ارتباطی با برجام و خروج آمریکا از برجام ندارد.ما باید جلوی امضاهای طلایی را بگیرم.

کلید بورس در قفل مشکلات اقتصاد

کلید بورس در قفل مشکلات اقتصاد

«شاپور محمدی»، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیاتی از ظرفیت های بازار سرمایه ایران و تمهیداتی که برای بهره جویی از این بازار برای درمان مشکلات اقتصادی انجام شده، ارایه می دهد که از وخامت اوضاع می کاهد. او اطمینان می دهد که «کلید بورس، قفل مشکلات اقتصاد را باز می کند».

بازار ارز در پسا تحریم

گزارش «ایران» از آنچه هفت روز پس از تحریم در بازار ارز می گذرد؛

بازار ارز در پسا تحریم

یک هفته پس از تحریم بالا و پایین کردن زمین خیس فردوسی اگرچه بازهم لغزنده اما بی هیجان بود که چند خرده روایت از آن زیر و بم دنیای این روزهای بازار ارز را نشان می دهد.

ثلاث و سرپل زیر سقف زندگی

ثلاث و سرپل زیر سقف زندگی

زخم آن زلزله ای که زندگی بسیاری از سرپلی ها و ثلاث باباجانی ها را زیرو رو کرد تا حدودی التیام یافته است! خیلی از روستاها نونوار شده اند.در دو سوی جاده ای که سرپل ذهاب را به ثلاث باباجانی می رساند، ده ها روستا از حادثه گذشته و به زندگی مشغول شده اند. اما وضعیت خانه ها، صاحب خانه و اجاره نشین ها در سرپل فرق می کند. آنها به آرامشی که روستاها را دربرگرفته، نرسیده اند.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

در کجا ایستاده ایم؟

انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می کند:

در کجا ایستاده ایم؟

1 از 4

گفت و گوی اندیشمندان ایران و ترکیه

بنیاد مطالعات قفقاز برگزار می کند:

گفت و گوی اندیشمندان ایران و ترکیه

2 از 4

رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

کتابخانه ملی برگزار می کند:

رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

3 از 4

کارگاه «آینده پژوهی در حوزه سیاست»

انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می کند

کارگاه «آینده پژوهی در حوزه سیاست»

4 از 4

تازه ترين مطالب