web
stats
لیست مطالب

راستی آزمایی تضمین های عملی

راستی آزمایی تضمین های عملی

اکنون یکی از مهم ترین پرسش ها اما نه الزاما مبهم ترین آنها در تهران و بروکسل این است که آیا اتحادیه اروپا می تواند بعد از خروج آمریکا از برجام به ایران تضمین های عینی لازم برای ماندن در برجام را بدهد؟

داستان یک دسیسه هسته ای

سید حسین موسویان در گفت وگو با «ایران» روایت کرد

داستان یک دسیسه هسته ای

حق غنی سازی ایران با خروج امریکا و حتی اروپا از برجام، لطمه نمی بیند-امریکا به خاطر مسائل منطقه ای و نه به دلیل هسته ای از برجام خارج شد-پس از خروج امریکا از برجام، ایران باید برای مدیریت صلح در بحران های منطقه ابتکارات جدیدی به خرج دهد.

مقصر کازرون؛ وزارت کشور یا مجلس

مقصر کازرون؛ وزارت کشور یا مجلس

در روزهایی که هشتگ «کازرون» در فضای مجازی داغ و داغ تر می شد، تنها یک اسم به عنوان مقصر اصلی حوادث خونین این شهر مطرح شد؛ وزیر کشور. حالا قرار است این عضو کابینه راهی مجلس شود تا به نمایندگان بابت این اتفاقات توضیح دهد.

کاسه لالجین، زیر نیم کاسه چینی

کاسه لالجین، زیر نیم کاسه چینی

لالجین، شهر آمیخته با سفال که مردمانش با سرانگشتان هنر، خاک و آب را در هم می آمیزند و با کیمیاگری، جلوه هایی زیبا و خیره کننده می آفرینند، این روزها با جولان محصولات چینی دست و پنجه نرم می کند و می کوشد این وصله ناجور را از پیکره وجودی خود پاک کند.

چرا اروپا در کنار برجام ایستاده است؟

چرا اروپا در کنار برجام ایستاده است؟

در موضوع برجام ما شاهد یکپارچگی اروپا و حضور انگلیس در کنار اروپایی ها هستیم و شاهدیم که تمام اتحادیه اروپایی علیرغم تفاوت های گفتمانی در کل ضمن نقد رفتار ترامپ در خارج ساختن امریکا از برجام بر ضرورت حفظ آن تاکید کرده است.

بزرگ ترین مال های جهان کدام اند؟

یک چیز برای همه چیز

بزرگ ترین مال های جهان کدام اند؟

به بهانه تاسیس ایران مال بر آن شده ایم که به موضوع مال های خرید بپردازیم. از این رو ابتدا تاریخچه مال های خرید، انواع آن، ویژگی ها، اندازه، پتانسیل و سیر تکاملی مال ها را بررسی خواهیم کرد و سپس بزرگ ترین مال های جهان را معرفی می کنیم.

یک سال با دولت دوم تدبیر

یک سال با دولت دوم تدبیر

غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است: روحانی در این مدت همچنان تلاش کرده است به وعده هایش عمل کند. بی گمان در عینیت بخشیدن به این خواست ضعف هایی وجود داشته است.

شارژ« تهران» با فرمول «لندن»

شارژ« تهران» با فرمول «لندن»

شهرداری لندن از یک فرمول عادلانه برای دریافت شارژ شهری از مالکان-مالیات محلی بر ملک - استفاده می کند که اعمال همین روش ساده اما کارآمد در تهران می تواند به نفع بودجه شهرداری و بازار مسکن تمام شود.

طالبان شگفتی

تحلیلی درباره زیست لمپن ها در فضای مجازی و واقعی

طالبان شگفتی

نمی توان براساس حضور افراد لمپن و نمایش رفتارهای ناهنجار آنها در شبکه های اجتماعی به راحتی به این نتیجه رسید که ماهیت اجتماعی و فرهنگی و سلیقه مردم تغییر کرده است.

سیاست بهینه در شرایط تحریمی جدید چیست؟

درس هایی از برجام

سیاست بهینه در شرایط تحریمی جدید چیست؟

لغو برجام و اقداماتی که باید در مقابل آن انجام داد این روزها به موضوعی تبدیل شده است که بسیار در مورد آن سخن گفته می شود. علت نیز آن است که نشانه ها از اینکه ممکن است ایالات متحده آمریکا به تعهدات برجامی خود پایبند نباشد و لغو تحریم ها به موجب برجام را تمدید نکند بسیار است.

احساس رضایت و خشنودی

احساس رضایت و خشنودی

مساله ای که باعث خوشحالی یک فرد می شود، ممکن است در دیگری، هیچ احساسی را بیدار نکند یا حتی در برخی موارد باعث ناراحتی او شود.

راستی آزمایی برجامی اروپا

راستی آزمایی برجامی اروپا

سهراب انعامی علمداری تحلیلگر مسایل راهبردی معتقد است: با خروج آمریکا از توافق برجام، ما با جهانی تازه با مولفه هایی متفاوت از گذشته روبه رو هستیم و جمهوری اسلامی ایران در فضای جدید، با عبور از روند اعتمادسازی بایستی فرایندهای راستی آزمایی اقدامات طرف های اروپایی را پیگیری نماید.

طرح ترافیک یا تحریک ترافیک؟

طرح ترافیک یا تحریک ترافیک؟

شیوه ای که امسال برای مدیریت ترافیک در محدوده مرکزی پایتخت تحت عنوان «طرح ترافیک سال ۹۷» به اجرا گذاشته شده، به دلیل دست کم دو نقطه ضعف بزرگ، زمینه «تحریک ترافیک» در معابر مرکزی را فراهم کرده است.

ما و گروه ۱+4

ما و گروه ۱+4

آنچه در این روزها در صحنه توافقات جامع هسته ای در حال وقوع است، دقیقا همسو با پیشنهاد مردم سالاری در سرمقاله «طرحی برای خروج آمریکا از برجام» در ۱۸ فروردین ماه جاری به قلم نگارنده است.

جویندگان طلای کثیف

نگاهی آسیب شناسانه به پدیده زباله دزدی یا زباله گردی

جویندگان طلای کثیف

ماجرای زباله دزدی یا همان زباله گردی ماجرای دور و درازی است. قرار نیست حتما به سراغ جامعه شناسان یا کارشناسان اقتصاد شهری برویم تا آنان برایمان ابعاد این پدیده را تشریح کنند. فقط کافی است نگاهی به اطرافمان بیندازیم.

خاورمیانه و بحران های سیاسی

خاورمیانه و بحران های سیاسی

مجموعه تصمیم گیری های ترامپ شرایط منطقه را به سمت یک بحران جدید برد وخاورمیانه را درآستانه یک بحران فزاینده ای قرار داد که ممکن است به یک جنگ منطقه ای منجر شود.

ایران، بهشت ثروتمندان؟!

ایران، بهشت ثروتمندان؟!

داشتن سرپناه و مسکن یکی از نیازهای اولیه بشری است اما در ایران رویای هر خانواده ای، داشتن خانه ای است که به خودشان تعلق داشته باشد. رویایی که هر روز برای اقشار بیشتری دورتر و دست نیافتنی تر به نظر می رسد.

رایزنی ظریف با اروپایی های عصبانی از ترامپ

اروپا در برابر امریکا می ایستد؟

رایزنی ظریف با اروپایی های عصبانی از ترامپ

یک دیپلمات غربی که نخواست نامش فاش شود، گفت: «اتحادیه اروپا باید در برابر ایالات متحده مقاومت کند در غیر این صورت همه پیشرفت هایی که از سال 2015 تا کنون به دست آمده است، از بین خواهد رفت.»

10 راهکار اقتصادی پسران

گفت وگو با محمد هاشم پسران کاندیدای ایرانی نوبل اقتصاد

10 راهکار اقتصادی پسران

نگاه پسران بیش از وقایع و مسائل بین المللی به مدل مدیریت داخلی اقتصاد ایران دوخته شده. او معتقد است با استفاده از سرمایه اجتماعی و ظرفیت های موجود در اقتصاد ایران، حتی با وجود تحریم های آمریکا، می توان به نقطه مطلوبی در آینده رسید.

شبکه های هیجان

شبکه های هیجان

مداقه در برخی مواضع و سخنان و رفتارهای برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که آخرین مورد آن آتش زدن پرچم امریکا در صحن علنی مجلس بود و در آن مقطع زمانی حساس پس از اعلام خروج امریکا از برجام مقابل دوربین های تلویزیونی و رسانه ای اتفاق افتاد، نشان می دهد برخی از نمایندگان محترم نه تنها خود روی این مواضع و اقدامات مطالعه چندانی ندارند بلکه تمایلی به مشورت با کانون های تفکر تخصصی نیز نداشته و مواضع و اقدامات خود را بیش از کانون های تفکر با «شبکه های هیجان» تطبیق می دهند.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب