web
stats
گزارش

زمستان، پشت پنجره طلایی جمعیت ایران

زمستان، پشت پنجره طلایی جمعیت ایران

ایران در شرایط پنجره جمعیتی قرار دارد، وضعیتی که یک فرصت طلایی اما محدود است و با پیر شدن جمعیت به زمستان جمعیتی می رسیم.

کار در برابر غذا

بازخوانی وضعیت معیشتی لا به لای آگهی ها

کار در برابر غذا

این روزها هیچ چیزی را مجانی به آدم نمی دهند. خصوصاً خدمات که خب صدالبته نرخ خودش را دارد و خیلی وقت ها چندان کم هم نیست. برای نظافت چند ساعته منزل چیزی بین 40 تا 60 هزار تومان باید بپردازید. حالا اینکه کسی آگهی می گذارد در سایت و ادعا می کند به صورت رایگان چنین خدماتی انجام می دهد، واقعاً جای تعجب دارد.

 توسعه اقتصادی و سیاست های جمعیتی

به مناسبت روز ملی جمعیت؛

توسعه اقتصادی و سیاست های جمعیتی

مقوله جمعیت نقش مهمی بر اقتدار ملی و پویایی عرصه های گوناگون یک کشور دارد. به همین جهت می توان با برنامه ریزی و اجرای سیاست های کارآمد از این مهم در جهت رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه بهره مند شد و در مسیر درست دستیابی به اهداف متعالی نظام حرکت کرد.

آخرین تیر ترکش اروپا برای نجات برجام

اروپا روند تجدید فرایند مقررات مسدودکننده را آغاز کرد؛

آخرین تیر ترکش اروپا برای نجات برجام

بازگشت به قانون ۲۲ سال پیش برای نجات برجام؛ این آخرین تیر از ترکش رهاشده اروپایی هاست بعد از یک روز نشست در بروکسل با ایران و دو روز نشست در صوفیه؛ محافظت از شرکت های اروپایی در برابر تحریم های آمریکا علیه ایران.

 گردشگری ایرانی

گردشگری ایرانی

معرفی و توسعه بالقوه صنعت گردشگری در کشور بویژه در جذب گردشگران خارجی به واسطه ارز آوری بالای آن می تواند راهکاری مناسبی برای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی باشد.

آداب حضور در قطعه ای از بهشت خدا

آداب حضور در قطعه ای از بهشت خدا

رهبر معظم انقلاب اسلامی تعبیر زیبایی درباره ماه خدا دارند با این عنوان که ماه رمضان در هر سال، قطعه ای از بهشت است که خدا در جهنم سوزان دنیای مادی ما، آن را وارد می کند و به ما فرصت می دهد که خودمان را بر سر این سفره الهی در این ماه، وارد بهشت کنیم.

جای چند واحد «مهارت ریسک» خالی بود

واکاوی نارضایتی فارغ التحصیلان رشته کارآفرینی

جای چند واحد «مهارت ریسک» خالی بود

کارآفرینی علم جدیدی است و در کشورهای دیگر به وجود آمده. البته بهتر است بگوییم علمی است که در کشورهای دیگر تدوین شده چرا که خلق و ایجاد یک کسب و کار قرن هاست که انجام می شود و در حال حاضر فقط فرموله شده است و به نحوی برای بهینه سازی بیشتر رفتارها و فضاها مهندسی شده است.

صنعت نفت ایران پس از تحریم امریکا

صنعت نفت ایران پس از تحریم امریکا

بخشی از قراردادها و تفاهمنامه های صنعت نفت مربوط به انتقال فناوری و آموزش است که در اغلب آنها پژوهشگاه صنعت نفت یکی از طرفین قرارداد یا تفاهمنامه بوده، تفاهم هایی با شرکت راشیگ آلمان یا دانشگاه میلان از این دست هستند. اینکه بازگشت تحریم ها چقدر می تواند بر این بخش به عنوان بخش علمی صنعت نفت اثر داشته باشد، یکی از موضوعات مهم است.

موزه، دریچه ای به توسعه گردشگری فرهنگی

موزه، دریچه ای به توسعه گردشگری فرهنگی

موزه ها به عنوان نمایشگاهی از داشته های تاریخی، فرهنگی، هویتی و ادبی هر ملت، اهمیت بسزایی در ترسیم چهره ملی و بین المللی آن ملت و معرفی هویت آبا و اجدادی آنها داشته و می توان از موزه به عنوان دریچه ای رو به چشم انداز توسعه گردشگری فرهنگی یاد کرد.

خردنامه فردوسی؛ حافظ راستین سنت های ملی

به مناسبت روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت فردوسی

خردنامه فردوسی؛ حافظ راستین سنت های ملی

فردوسی شاعر پرآوازه ایران زمین است که با خلق شاهنامه این شاهکار بی بدیل ادبیات فارسی به پاسداری از سنت های ملی همت گماشت و اینگونه به خرد و دانایی حیاتی تازه بخشید و با خلق اسطوره هایی ماندگار آینه تمام نمای آرزوهای یک ملت شد.

رویای کفش تبریز

برندهای ایرانی در چه شرایطی زاده خواهند شد؟

رویای کفش تبریز

می گویند کسی که در هر سن و سالی آرزویی بزرگ در دل و رویایی دور و دراز در سر نداشته باشد برای ادامه زندگی شاداب و پرتحرک چیزی کم دارد. انسان از نوزادی تا کهنسالی و از دوره ای که اندیشه و فکر و یادش به حالت عادی فعالیت می کند دنبال به دست آوردن چیزی است که دیگران دارند و او در حسرت داشتن همان چیز است.

وحشت توهم در شب امتحان

ایرنا گزارش می دهد؛

وحشت توهم در شب امتحان

تنور امتحانات دانشگاه ها و مدارس داغ است و توصیه به دوپینگ از سوی همکلاسان با مصرف برخی داروها برای شب های امتحان به اوج می رسد، غافل از اینکه که مصرف اندک و موقت برخی از این داروها، مثل ریتالین عوارض وحشتاکی مثل افسردگی، اعتیاد، توهم، چاقوکشی و مرگ به دنبال دارد.

پیامدهای وخیم انتقال سفارت واشنگتن به بیت المقدس

پیامدهای وخیم انتقال سفارت واشنگتن به بیت المقدس

بیش از هفتاد سال از اشغال اراضی فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی سپری می شود و در طول این مدت کشورهایی نظیر جمهوری اسلامی ایران بوده اند که همواره قلبشان برای قدس می تپیده و تلاش کرده اند تا قدس اشغالی را به پیکره اسلامی خود برگردانند. لذا تصمیم ایالات متحده آمریکا برای انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به بیت المقدس موجبات جریحه دار شدن احساسات افکار عمومی را فراهم کرده و درد دیگری را به آلام جهان اسلام اضافه کرده است.

پایان افسانه «گنبد آهنیـن» در شب داغ جولان

نگاهی به مهم ترین مراکز اسرائیلی هدف قرار داده شده توسط ارتش سوریه

پایان افسانه «گنبد آهنیـن» در شب داغ جولان

دشمن صهیونیستی نمی خواهد سوریه و محور مقاومت میوه پیروزی های خود در سرنگونی پروژه خلافت داعش و تسلط بر دمشق را بچیند.

مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد؛ درد یا درمان

مراکز غیرمجاز ترک اعتیاد؛ درد یا درمان

ایجاد کمپ های غیرقانونی ترک اعتیاد از جمله آفت سیاست های مبارزه با این معضل خانمان سوز به شمار می روند که سبب اختلال در روند درمان و توانمندسازی افراد معتاد می شود. به همین سبب بایستی با نظارت بیشتر و ارایه راهکارهای صحیح به مبارزه با فعالیت این نوع کمپ ها پرداخت و در جهت درمان بنیادین اعتیاد گام برداشت.

شکوفایی اقتصاد ملی با رونق کسب و کارهای خانگی

«ایران» از سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در منطقه محروم منوجان گزارش می دهد؛

شکوفایی اقتصاد ملی با رونق کسب و کارهای خانگی

ستاد اقتصاد مقاومتی دولت از چند سال گذشته بنگاه های اقتصادی عمدتا محروم را مکلف کرد که در مناطق محروم سرمایه گذاری کرده و زمینه را برای محرومیت زدایی فراهم کنند.در این قالب مناطقی مانند قلعه گنج و منوجان در استان کرمان در اولویت محرومیت زدایی قرار گرفتند. بنیاد مستضعفان طبق تدابیر ستاد اقتصاد مقاومتی مامور توسعه قلعه گنج شد و یک شرکت تولیدی هم مامور محرومیت زدایی از منوجان.

سوء تغذیه ذهنی

نگاهی بر وضعیت سرانه پایین مطالعه وضرورت استفاده از ظرفیت کتاب الکترونیکی و صوتی

سوء تغذیه ذهنی

مدت‎هاست در محافل گوناگون صحبت از سرانه مطالعه پایین در کشور و قیاس آن با کشورهای توسعه یافته می شود. دیگر چندان خبر از آن کتاب فروشی هایی که در دهه های گذشته محلی برای فروش کتاب های استخواندار و مرجع بودند، نیست.

کاسبان نمایشگاه کتاب

کاسبان نمایشگاه کتاب

هر ساله افرادی بنا به وظایف و اهدافی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور می یابند و بسته به نوع فعالیتشان بدنبال امرار معاش و درآمدزایی هستند و یا به ارائه خدمات به غرفه داران مشغولند، به طور کلی خود کتاب در اولویت آنها نیست.

تنش آبی و چالش مصرف در کشاورزی

تنش آبی و چالش مصرف در کشاورزی

طبق گزارش های رسمی 92 درصد منابع آب در بخش کشاورزی مصرف می شود که با توجه به خشکسالی و چالش بی آبی و عدم استفاده از تکنولوژی و سیستم های نوین آبیاری، مدیریت مصرف آب در این بخش ضروری است.

دیوار بلند مرز

گزارش خبرنگار «ایران» از وضعیت کولبران و مراکز تجاری بانه؛

دیوار بلند مرز

وقتی به شهر مرزی بانه می رسیم که اعتصاب تجار و مغازه داران به بیست و دومین روز خود رسیده و شهر کاملاً تعطیل است. کرکره هیچ مغازه ای جز بقالی ها و میوه فروشی ها و نانوایی ها بالا نیست. نه از همهمه و شلوغی خرید، خبری هست و نه از انبوه مسافرانی که می بایست مثل همیشه با چند روز تعطیل، بار و بندیل می بستند و راهی بانه می شدند. خیابان های شیب دار بانه با پس زمینه کوه هایی که باران های بهاری سبزشان کرده، غرق در سکوت است.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب