web
stats
ترجمه

میراث اوباما لایق نابودی بود!

ترامپ و بازگشت امپریالیست آمریکایی

میراث اوباما لایق نابودی بود!

اوباما برخلاف ظاهر رسمی و شیک دولت و ریاست جمهوری اش بسیار علاقه داشت تا ویژگی ها و امتیازاتی انحصاری داشته باشد و برنامه سیاسی اش را پیش ببرد.

سلامت ملت ها

مراقبت بهداشتی جهانی

سلامت ملت ها

وضعیت بهداشت در جهان از تمام جهات تاکنون اینقدر خوب نبوده است. از سال 2000 شمار کودکانی که پیش از پنج سالگی می میرند تقریباً نصف شده و به 6 /5 میلیون نفر رسیده است. امید به زندگی پس از تلاش های پنج ساله به 71 سال رسیده است. شمار کودکان واکسینه شده بیش از هر زمان دیگری است.

کسی که باد می کارد، طوفان درو می کند

بازخوانی تصمیم دونالد ترامپ در انتقال سفارت امریکا به قدس

کسی که باد می کارد، طوفان درو می کند

برخلاف اعلان های اولیه مبنی بر اینکه تصمیم اوایل ماه دسامبر رئیس جمهوری امریکا، دونالد ترامپ، درباره انتقال سفارت امریکا به قدس - که خشم و انزجار فلسطینی ها و اعراب را برانگیخت - دو سال به طول خواهد انجامید، 23 فوریه وزارت امور خارجه این کشور خبر داد روند انتقال سفارت خود را تسریع بخشیده تا همزمان با هفتادمین سالگرد تأسیس رژیم صهیونیستی یعنی دیروز این کار انجام شود.

صلح آمریکایی

صلح آمریکایی

تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست در گزارشی ضمن بررسی تحولات مربوط به انتقال سفارت آمریکا به «بیت المقدس»، سیاست واشنگتن در قبال سرزمین های اشغالی را در چارچوب ایجاد صلح نمی داند.

ریاست جمهوری ترامپ

حزب جمهوریخواه یک نفره

ریاست جمهوری ترامپ

توانایی غلبه ترامپ بر حزب ریشه در رویکرد تهاجمی دارد که پیش از این که او وارد رقابت های انتخاباتی شود، سیاست آمریکا را دربرگرفته بود.

تحلیلی درباره قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی

کورسوی امید،

تحلیلی درباره قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی

قاچاقچی بودن نزد برخی از اقتصاددانان شغل شرافتمندانه ای به حساب می آید. بله، البته که قاچاقچی ها قانون شکن هستند ولی قوانین ناعادلانه و بیراهی که ارزش شکستن داشته باشند به اندازه کافی پیدا می شود.

۴ دلیل برای پیاده روی روزانه

۴ دلیل برای پیاده روی روزانه

امروزه بسیاری از ما توسط پیام های تناسب اندام بمباران می شویم، پیام هایی که همواره تاکید بر تقویت و بهبود سلامت دارند و باید برای آن اهمیت ویژه ای قائل شویم. اما در واقعیت ماجرا، نیازی به این همه سخت گیری نیست.

بدترین تصمیم دونالد ترامپ

بدترین تصمیم دونالد ترامپ

تصمیم بی خردانه رئیس جمهوری ترامپ درباره خروج امریکا از توافق هسته ای با ایران، نه باعث به عقب راندن ایران از میز مذاکرات می شود و نه باعث از بین بردن نگرانی های جدی بر سر رفتار ایران در خاورمیانه. بلکه برنامه هسته ای ایران را آزاد می گذارد و باعث انزوای امریکای متزلزل و کاهش امنیت آن می شود.

آینده برجام ترسناک است

روز بعد از ترک توافق ایران

آینده برجام ترسناک است

آینده پیش روی ترک برجام ترسناک است چون بنا به گفته ماکرون، ترامپ فکر می کند می تواند با قلدری خواسته های خودش را، با اتخاذ سیاست چماق و هویچ، به دیگران تحمیل کند. با بی توجهی ترامپ به امور جهانی همراه با کابینه جنگ طلب جدیدش، نمی توان انتظار اتفاقات خوشایندی را داشت.

پاتک

واکنش ایران در صورت لغو برجام چه خواهد بود؟

پاتک

به نظر می رسد استناد به فرآیند "حل اختلافات" دربرجام نخستین حرکت و واکنش ایران در قبال خروج ایالات متحده آمریکا از توافق هسته ای باشد. این تصمیم به ایران اجازه خواهد داد تا حمایت های اتحادیه اروپا ، چین و روسیه را به دست آورده و ازاعتبار بین المللی آنها برای مواجهه با ایالات متحده آمریکا استفاده کند.

رویکرد کوته نظرانه اروپا به برجام

ایران استراتژی شکیبایی را حفظ کند

رویکرد کوته نظرانه اروپا به برجام

ایرانی ها باید همین شکیبایی استراتژیک خود را در قبال برجام حفظ کنند و منتظر باشند تا پاسخ اروپا را به تصمیم ترامپ ببینند.

بن بست اروپا در مهار یاغی آمریکایی

تحلیل 'استفان والت' درباره سرنوشت برجام؛

بن بست اروپا در مهار یاغی آمریکایی

«استفان والت» استاد دانشگاه هاروارد در نشریه فارین پالیسی در گزارشی به بررسی سرنوشت برجام و تلاش کشورهای اروپایی برای تغییر الگوهای رفتاری ترامپ در قبال این توافق پرداخته است.

مکرون باید به تهران سفر کند

آسیب گریبانگیر برجام

مکرون باید به تهران سفر کند

هیچ کس مکرون را به خاطر شکست در متقاعد کردن ترامپ سرزنش نمی کند، اما به خاطر تغییر دادن نظر دولت ایران، که توافقی تاریخی بر پایه گفتگو و تعامل بسته بود، سزاوار سرزنشی جدی است.

آیا فرانسه پل جدید اتصال امریکا و اروپا خواهد شد؟

نگاهی به امیال و آرزوهای مکرون جوان

آیا فرانسه پل جدید اتصال امریکا و اروپا خواهد شد؟

چرخش سیاست خارجی امریکا تحت رهبری ترامپ تا حدودی منجر به ایجاد موقعیت هایی شده که به دیدگاه های فرانسوی نزدیک تر است یا حداقل می توان گفت که با انتظارات فرانسوی مطابقت بیشتری دارد. سنت دیپلماتیک فرانسوی که سابقاً مانعی بر سر گسترش روابط نزدیک با ایالات متحده دیده می شد، در دوران ریاست جمهوری ترامپ یک امتیاز محسوب می شود.

افزایش رضایتمندی شغلی

آیا تا به حال فکر کرده اید چرا در سر کار احساس تنبلی و کسلی می کنید؟

افزایش رضایتمندی شغلی

شاید برخی روز ها تمایلی به کار کردن نداشته باشید، اما شاید مسئله چیزی بیشتر از فقدان انگیزه باشد. این امر می تواند ناشی از عادت های بد شما در خانه باشد. عادات بدی که می توانند بر روی ذهن، بدن و حتی بهره وری فردی تاثیر منفی بگذارند و در نهایت منجر به کسر اعتباراتی شود.

رسانه های اجتماعی و روزنامه ها پشت به پشت هم

پولیتزر 2018 در دست رسوا کنندگان متجاوزان جنسی؛

رسانه های اجتماعی و روزنامه ها پشت به پشت هم

گزارش رسوایی هاروی واینستاین، نیویورکر و نیویورک تایمز را برنده جایزه پولیتزر 2018 کرد و ماجرای این رسوایی بحث آزارهای جنسی را به رسانه ها کشاند. این حرکت موج فراخوان «من هم همینطور» که سال گذشته در شبکه های اجتماعی برای مقابله با سوء استفاده های جنسی به راه افتاد را قدرت بخشید و درس بزرگی برای رسانه های قدیمی و جدید داشت.

شرط حفظ برجام چیست؟

همکاری مشترک اروپا با چین و روسیه

شرط حفظ برجام چیست؟

برجام، درسایه دیپلماسی چندجانبه بین المللی (متشکل از تروئیکای اروپایی و چین و روسیه) حفظ خواهد شد. تلاش های مشترک اتحادیه اروپا و پکن و مسکو در این خصوص بسیار تعیین کننده و مهم خواهد بود.

چگونه میزان قتل را کاهش دهیم؟

جرائم خشونت آمیز

چگونه میزان قتل را کاهش دهیم؟

سیاره ما تاکنون اینقدر آرام نبوده است. حتی با وجود جنگ های وحشتناک در مکان هایی چون کنگو، سوریه و یمن، رواج جنگ بین کشورها و درون آنها کمتر شده و از مرگباری آن کاسته می شود. اما تهدیدی تاریک پدیدار می شود. در بعضی از شهرها در کشورهای در حال توسعه تهدید غرق شدن در گرداب قتل وجود دارد.

محرمانه های بن سلمان

چرا ولیعهد عربستان به اسرائیل سفر کرد؟

محرمانه های بن سلمان

شواهد حاکی از آن هستند که عربستان و اسرائیل دو محور جدید برای تقابل با ایران در ابعاد مختلف را تشکیل داده اند. اسرائیل مسئول مقابله با ایران در محور شامات یعنی در سوریه و لبنان و عربستان شمشیر جنگ با ایران در حوزه خلیج فارس و در مناطقی مانند عراق را به دست گرفته است.

دموکراسی در عصر شبکه های اجتماعی

کنکاش اطلاعاتی در یک جهان درهم ریخته

دموکراسی در عصر شبکه های اجتماعی

این جهانی است که سیاستمداران نخبه صاحب پیشینه اطلاعاتی قوی جایشان را به افرادی داده اند که چون دوره تصدی پست سیاسی شان کوتاه است به داده های رایانه ای اکتفا می کنند و همان را مانیفست خود قرار می دهند. آنها آدم هایی سطحی اند و هرگز نیز خیال غنی شدن و عمیق عمل کردن ندارند.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب