web
stats
ترجمه

مواجهه کاخ سفید با اروپای واحد

خیز ترامپ برای بی ثبات سازی اروپا آغاز شده است؛

مواجهه کاخ سفید با اروپای واحد

طی روزهای اخیر بسیاری از رسانه های آمریکایی و اروپایی، به بررسی و تحلیل رویکرد خاص دولت فعلی آمریکا در قبال قاره سبز پرداخته اند. واشنگتن پست در یادداشتی به قلم جاش راجین، این مواجهه را مورد واکاوی قرار داده است. متن این یادداشت از نظرتان می گذرد.

شروع انقلاب عربستان

تحول جهان عرب

شروع انقلاب عربستان

امکان رانندگی زنان اقدامی خوشایند علیه این باور غلط است که تعصب اسلامی را می توان به بهترین شکل با سرکوب زنان نشان داد.رانندگی زنان برجسته ترین و مشخص ترین جنبه از یک انقلاب اجتماعی است. این انقلاب نه از خیابان ها بلکه از کاخ شاهزاده محمد بن سلمان شروع شد.

ترامپ دنبال سرسپردگی تمام دنیا

از شعار "آمریکا در الویت است" تا "آمریکا تنها است"

ترامپ دنبال سرسپردگی تمام دنیا

اقدامات ترامپ در جهت برآورده کردن سیاست های "آمریکا در الویت است"، ممکن است منجر به خاتمه ی نقش رهبری آمریکا در سطح جهان شود.

سهم مهاجران در بازار کار جهان چقدر است؟

بیم و امید

سهم مهاجران در بازار کار جهان چقدر است؟

مساله نیروی کار مهاجر تنها مربوط به کشورهای توسعه یافته و اروپایی نیست و افزایش نیروی کار مهاجر در کشورهای خاورمیانه هم روند رو به رشدی داشته است. علل مختلفی برای به وجود آمدن این پدیده وجود دارد.

نگرانی آتلانتیکی ها

تقابل آمریکا و اروپا به اوج رسیده است؛

نگرانی آتلانتیکی ها

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز در اظهاراتی قابل تامل اعلام کرد که اتحادیه اروپا دیگر نمی تواند به ایالات متحده آمریکا و انگلیس متکی باشد ؛ اظهاراتی که بیانگر ایجاد شکاف و خدشه دارشدن اتحاد اعضای پیمان آتلانتیک شمالی است.

تلاش کره شمالی برای فریب امریکا

پیونگ یانگ تاکتیک هسته ای خود را تغییر داده است؛

تلاش کره شمالی برای فریب امریکا

مقامات امریکایی به ان بی سی گفتند: «دلیلی وجود ندارد که نشان دهد آنها از سطح ذخایر اتمی خود کاسته اند یا تولید هسته ای خود را متوقف کرده اند، در حالی که دلایلی وجود دارد که نشان می دهد آنها تلاش می کنند که ایالات متحده را فریب دهند.»

پوتین از تحریم ایران سود می برد

ترامپ از تجربه دوران بوش درس بگیرد

پوتین از تحریم ایران سود می برد

دید دولت ترامپ نسبت به پوتین به عنوان یک همراه، باعث تضعیف تحریم های اقتصادی علیه مسکو خواهد شد و البته موجب دلسردی آن کشورهای اروپایی خواهد شد که بیش از همه نگران تهدید امنیتی از جانب شرق بودند.

دیکتاتور و دیپلمات

آیا ابراز احساسات ترامپ جبران خواهد شد؟

دیکتاتور و دیپلمات

خیلی فرق می کند که شما در یک برنامه ی تلویزیونی با جدیت صحبت کنید تا اینکه روبه روی مقامات کره شمالی بنشینید.

نوبت به ناتو رسید

در ادامه تنش های نشست گروه هفت، بحران روابط امریکا و اروپا به نشست ناتو کشیده می شود؛

نوبت به ناتو رسید

واقعیت آن است که آینده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یا ناتو در حال حاضر شکننده تر از هر زمان دیگری در تاریخ از دوره آغاز به کار آن نهاد در سال ۱۹۴۹ میلادی به این سو بوده است. شش عضو از اعضای گروه جی ۷ در ناتو عضویت دارند و ایالات متحده بیش از ۲۸ عضو دیگر هزینه های دفاعی را پرداخت می کند.

هوش مصنوعی و مشاغل یقه سفید

آیا در عصر جدید شغل خود را از دست می دهید؟

هوش مصنوعی و مشاغل یقه سفید

نوآوری تکنولوژیک اغلب به عنوان تهدیدی دیده می شود که مشاغل را به خطر می اندازد. در حال حاضر، با آنلاین شدن تراکنش های مالی، هزاران شغل در خدمات مالی از بین رفته است. وسایل نقلیه خودران در آینده نزدیک خیابان ها را پر می کنند و رانندگان کامیون شغل های خود را از دست می دهند. پس از آن چه می شود؟ آیا شغل شما هم چنین آینده ای دارد؟ با رواج استفاده از روبات ها، آیا ممکن است بیشتر ما بیکار شویم؟

آموزش مغزها

یادگیری فراتر از مدرسه

آموزش مغزها

نظامی که در یک کشور کارآمد است ممکن است در کشور دیگر کاربردی نداشته باشد. به عنوان مثال، دیتر یولر استاد دانشگاه سنت گالان متوجه شد که مدارس آموزش حرفه ای سبک آلمان را نمی توان به راحتی در کشورهایی راه اندازی کرد که در آنها دولت ها، اتحادیه های صنعتی و بنگاه ها روابط نزدیکی ندارند.

با تغییرات جهان چه کنیم؟

تحلیلی درباره زکات و بازتوزیع ثروت

با تغییرات جهان چه کنیم؟

دوست مشترک مان نیما سنندجی در آخرین کتابش «خاورمیانه: زادگاه سرمایه داری» موضوعات جالبی را مطرح کرده است. معرفی کتاب مجال مفصل تری می طلبد اما عجالتاً می خواهیم به یکی از موضوعات مطروحه در کتاب اشاره کنیم.

مشکل ترامپ با ایران چیست؟

نقشه پومپئو محکوم به شکست است؛

مشکل ترامپ با ایران چیست؟

سخنرانی اخیر مایک پومپئو، وزیر امور خارجه، در مورد ایران با عنوان "بعد از توافق: یک استراتژی جدید در قبال ایران"، در واقع هیچ چیز جدیدی نداشت. تکرار خسته کننده همان استدلال ها با همان اشتباهات و اطلاعات گمراه کننده، بود.

«اوفک» چه کاره است؟

مقاومت در برابر تحریم های آمریکا

«اوفک» چه کاره است؟

«دونالد ترامپ ازآن افرادی است که با مشت به صورت شما می کوبد و اگر شما هم در پاسخ به او مشت بزنید خواهد گفت بیایید دوست باشیم. چین با مشت به او کوبید و او هم عقب نشینی کرد.

حضور داعش در آسیای مرکزی با حمایت ایالات متحده

گزارشی از منابع اطلاعاتی روسیه و چین

حضور داعش در آسیای مرکزی با حمایت ایالات متحده

این اطلاعات از طریق کانال های رسمی میان وزارتخانه های دفاع چین، ازبکستان و افغانستان تایید شده و گفته می شود که افغانستان سنگ بنای این طرح است.

داستانی غم انگیز از ونزوئلا

وقتی آزادی اقتصادی فراموش شد؛

داستانی غم انگیز از ونزوئلا

ونزوئلا بهای اقتصادی و انسانی بزرگی برای این اشتباه داد و حالا شانس اندکی برای دوباره ایستادن دارد اگر اصلا شانسی وجود داشته باشد.

جنگ های انرژی

چگونگی تشدید مبارزه برای نفوذ در مناطق نفتی

جنگ های انرژی

وظیفه اصلی روسیه در جنگ «سرد» یا «گرم» انرژی، حضور سیاسی و نظامی در دیگر مناطق جهان نیست بلکه وظیفه اصلی آن، توسعه شتابان اقتصاد داخلی است.

خروج از توافق هسته ای

ضربه کاری به روابط فرااقیانوسی

خروج از توافق هسته ای

ترامپ با تصمیمش برای خروج از توافق هسته ای با ایران، اروپا را به فضایی از ابهام و اضطراب کشاند و چشم انداز تنشی جدید در خاورمیانه را تقویت کرد. مسلم است که روابط فرا اقیانوس اطلس به شدت آسیب می بیند.

قمار صد میلیارد دلاری

تغییر جهان سرمایه گذاری در فناوری

قمار صد میلیارد دلاری

امروز یک مدعی جدید وجود دارد: ماسایوشی سان. موسس SoftBank، یک شرکت ژاپنی در امور تله کام و اینترنت، صندوق سرمایه گذاری عظیمی تاسیس کرده که دارد سهام مشتاق ترین شرکت های جهان را می بلعد. Vision Fund هم صنایعی را که در آنها سرمایه گذاری می کند و هم سایر عرضه کنندگان سرمایه را آشفته می کند.

سیاست پوتین در شرایط کنونی

یکی به میخ بکوب، یکی به نعل

سیاست پوتین در شرایط کنونی

از نظر روسیه موضع آنها عاقلانه است. آنها نمی خواهند در نزاغ سوریه ـ ایران با اسرائیل حضور داشته باشند. تمام.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

تازه ترين مطالب