web
stats
گفت و گو

ایجاد منابع جدید برای ساخت زیرساخت ها با حذف یارانه پنهان

در گفت وگو با کارشناس اقتصادی مطرح شد؛

ایجاد منابع جدید برای ساخت زیرساخت ها با حذف یارانه پنهان

«هادی حق شناس» کارشناس اقتصادی در ارتباط با یارانه های پنهان می گوید: اگر یارانه های پنهان ادامه یابند، دیگر برای دولت پولی برای توسعه و پیشرفت اقتصادی نخواهد ماند اما اگر یارانه پنهان حذف شود منابع جدید برای ساخت زیرساخت های کشور به وجود خواهد آمد.

پارلمان اصلاحات به انتخابات 98 می رسد؟

پارلمان اصلاحات به انتخابات 98 می رسد؟

چندی است که برخی از شخصیت های مطرح اصلاح طلب به دنبال ایجاد یک نهاد فراگیر به نام پارلمان اصلاحات یا مجمع عالی اطلاح طلبان هستند تا بتوانند ذیل آن تمام احزاب جبهه اصلاحات را سامان دهند.

اکنون چه باید کرد؟

گفت و گو با علیرضا بهشتی درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

اکنون چه باید کرد؟

نظام جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت چهار دهه از عمر خود فرازونشیب های بسیاری را تجربه کرده است؛ در همه این سال ها سیاست های مسئولان نظام گاه باعث شکوفایی اقتصادی و توسعه سیاسی شده و گاه سیاست های عقب مانده از خواسته های مردم، منجر به بروز شکاف میان دولت و ملت شده است.

راه خلاصی از رکود صنعتی

معاون طرح و برنامه وزارت «صمت» در گفت و گو با «دنیای اقتصاد» مطرح کرد

راه خلاصی از رکود صنعتی

رونق تولید در حالی در دستور کار سال ۹۸ قرار گرفته که اغلب بنگاه ها سال گذشته را با رکود سپری کردند. این رکود با بررسی آمار تولید محصولات منتخب در سال ۹۷ قابل اثبات است.

تصمیم گیری احزاب به جای افراد، ناکارآمدی ها را کاهش می دهد

احمد توکلی در گفت وگو با «مردم سالاری آنلاین»:

تصمیم گیری احزاب به جای افراد، ناکارآمدی ها را کاهش می دهد

احمد توکلی، فعال سیاسی اصولگرا و نماینده سابق مجلس، جایگاه حزب را برای اداره کشور بسیار مهم می داند و از حزب توده و حزب جمهوری اسلامی به عنوان مصادیق مهم فعالیت حزبی در ایران نام می برد. احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با «مردم سالاری آنلاین» از کم وکاستی های احزاب برای پیشبرد منافع کشور سخن گفت.

موانع حضور زنان تصمیم گیر را برطرف کنیم

موانع حضور زنان تصمیم گیر را برطرف کنیم

جهت گیری های سیاسی کشور در پارلمان تعیین می شود و پارلمانی دموکراتیک محسوب می شود که انعکاس دهنده دیدگاه ها و علایق کل جامعه ای باشد که از آن برگزیده شده است. در نتیجه، دموکراسی در جامعه ای تقویت و گسترده می شود که زنان به عنوان عضوی از آن جامعه در تمام ابعاد حیات سیاسی مانند نمایندگی پارلمان حضور داشته باشند و از عدالت بیشتر و شکاف کمتر جنسیتی برخوردار باشند.

زیبایی کلام خیام؛ راز ماندگاری اشعار او است

در گفت وگو با استاد ادبیات مطرح شد؛

زیبایی کلام خیام؛ راز ماندگاری اشعار او است

«بهادر باقری» دانشیار زبان و ادبیات فارسی دانشگاه خوارزمی می گوید: یکی از رازهای توفیق و تأثیرگذاری اشعار خیام، زیبایی کلام او به شمار می رود و اینکه در یک قالب کوتاه، یک اندیشه ناب فلسفی، اخلاقی و اعتقادی را بیان می کند این عوامل باعث شده که اندیشه های خیام که فرم زیبا، جذاب و تأمل برانگیز دارد، در جان و دل ایرانیان حک شود.

ایران در نگاه هند

«پیرمحمد ملازهی» از زمینه و بستر مساعد برای ارتباط استراتژیک ایران و هند می گوید

ایران در نگاه هند

«پیرمحمد ملازهی» می گوید: اگر در دو طرف اراده سیاسی مشترکی شکل بگیرد، آینده مناسبات ایران و هند آینده خوبی است؛ مشروط بر اینکه در ایران واقع بینی حاکم باشد. باید این ذهنیت را تغییر داد که اگر کشوری با عربستان و آمریکا و اسرائیل در ارتباط باشد، دیگر نمی تواند با ما کار کند.

سکوت معنادار اروپا، چین و روسیه

سکوت معنادار اروپا، چین و روسیه

در روزهای اخیر پس از افزایش میزان تنش میان تهران ـ واشنگتن برخی از صاحب نظران روابط بین الملل بر این دیدگاه هستند که واشنگتن با طرح شروط غیرقابل پذیرش به دنبال جنگ با ایران و نه مذاکره است.

جنگ تریاک

پرونده ای درباره هزینه های تحمیلی مبارزه ایران با موادمخدر جنگ/ با گفته ها و نوشته هایی از حشمت الله فلاحت پیشه سعید صفاتیان، فریبرز رییس دانا، مختار کلانتری و ...

جنگ تریاک

سابقه تولید انبوه تریاک در افغانستان، هنوز به نیم قرن هم نرسیده اما شاخه افغان شبکه قاچاق مواد مخدر، چنان در قبضه بازار 5 قاره برای عرضه تریاک و هرویین افغانی موفق بوده که ظرف سه دهه اخیر، 193 عضو سازمان ملل، باید هرساله رقم هنگفتی از بودجه های عمومی شان را برای مبارزه با دلالان بومی قاچاق تریاک و هرویین افغانستان کنار بگذارند.

اکنون چه باید کرد؟

گفت و گو با عماد افروغ درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

اکنون چه باید کرد؟

عماد افروغ، استاد دانشگاه و جامعه شناس، در گفت وگو با «شرق» به چند مسئله اشاره می کند؛ اول از همه تعدد سیاست گذاری در کشور و بعد هم سیاست گذاری های متداخل. او می گوید وقتی سیاست ها متکثر و متداخل شد، اصلا ما راه را گم می کنیم که کدام اصل است و کدام فرع؟ نکته دیگری که افروغ به آن اشاره می کند این است که در کشور ما گاهی از سیاست گذاری ها بوی هژمونی به مشام می رسد.

گفت و گوی ملی، تضمین حاکمیتی می خواهد

غلامحسین کرباسچی در گفت و گو با «ایران»:

گفت و گوی ملی، تضمین حاکمیتی می خواهد

«غلامحسین کرباسچی» فعال سیاسی می گوید: در کشور ما به خاطر اینکه ثقل سیاسی در مجموعه نظام در بخش حاکمیتی و اجرایی دولت است اگر اراده دولت در کار نباشد این مکالمه ها و مکاتبات بین جریان های سیاسی خیلی به نتیجه مطلوبی نمی رسد و احساس جدی بودن نمی شود.

ورود به بازارهای بین المللی با تقویت مالی استارتاپ ها

ورود به بازارهای بین المللی با تقویت مالی استارتاپ ها

رضا اُلفت نسب سخنگوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی با بیان این موضوع که تثبیت نرخ ارز و تقویت و مدیریت مالی استارتاپ ها می تواند بستر ساز توسعه اقتصاد کشور باشد، گفت: کسب و کارهای اینترنتی می توانند ضمن اینکه فضای رقابتی را در جامعه گسترش دهند، زمینه ورود به بازارهای بین المللی را نیز فراهم آورند.

نفوذی ها در پرونده کرسنت

عادلی در گفت‎وگو با «شرق» از مشکوک بودن برخی هماهنگی‎ها در جنجالی ترین پرونده گازی می‎گوید

نفوذی ها در پرونده کرسنت

«محمدحسین عادلی » دبیرکل پیشین مجمع صادرکنندگان گاز می گوید: ایران به‎عنوان سومین تولیدکننده گاز در جهان، تنها 1.5درصد بازار صادراتی گاز را در اختیار دارد؛ درحالی‎که فروش گاز فقط به همسایگان (جز قطر)، می توانست درآمدهای کلان ارزی را برای ایران به ارمغان بیاورد و در کنار آن، امنیت ملی نیز بهبود یابد؛ شاید این بزرگ‎ترین مزیتی است که گاز نسبت به نفت نصیب کشور می‎کند.

بازنگری در قانون اساسی؛ دستورکار مراجع و شورای نگهبان

محمود صادقی در گفت وگو با «اعتماد» از تلاش ها برای اصلاح قانون اساسی خبر داد

بازنگری در قانون اساسی؛ دستورکار مراجع و شورای نگهبان

«محمود صادقی» نماینده مجلس شواری اسلامی می گوید: به عقیده من ابتدا تمام ارکان و مسوولان نظام باید درباره اینکه چرا قانون اساسی به طور تمام و کمال اجرا نمی شود به تفاهم برسند تا سپس به این مرحله بحث ورود کنیم که نقص در اجرای قانون ناشی از نواقص درونی است یا ناشی از قانون شکنی افراد و نهادهای مجری قانون.

فیلترینگ فضای مجازی راهکار مناسبی برای بلندمدت نیست

ایرنا در گفت وگو با استاد علوم ارتباطات تبیین کرد؛

فیلترینگ فضای مجازی راهکار مناسبی برای بلندمدت نیست

«محمد مهدی فرقانی» رییس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی می گوید: فیلترینگ فضای مجازی در بلندمدت جواب نمی دهد و به صورت سخت افزاری به طور کامل نمی توان با فضای مجازی مقابله کرد زیرا در مواقع فیلتر همواره جایگزین هایی به میدان می آیند و راه ها و امکانات دور زدن را برای کاربران فراهم می کنند.

تسویه  حساب سیاسی با آمار

رئیس مرکز آمار ایران در گفت وگو با «شرق» تشریح کرد:

تسویه حساب سیاسی با آمار

«امیدعلی پارسا» رئیس مرکز آمار ایران می گوید: تسویه حساب های سیاسی با آمارهای رسمی، باعث بی اعتمادی جامعه می شود. هیچ مقام بالادستی ای تاکنون عددسازی نخواسته و اگر چنین درخواستی شود نیز انجام آن غیرممکن است.

تجزیه ایران؛ مأموریت گروه ب

سید محمد صدر در گفت وگو با «ایران» تشریح کرد

تجزیه ایران؛ مأموریت گروه ب

«سید محمد صدر» دیپلمات پیشین و کارشناس روابط بین الملل می گوید: اگر چه فشارهای اقتصادی امریکا تا مدتی ممکن است ادامه یابد اما جنگی بین دو کشور در نمی گیرد. گروه ب یعنی جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بن سلمان ولیعهد عربستان و بن زاید ولیعهد امارات متحده عربی تلاش دارند رئیس جمهور امریکا را به سمت تشدید تنش با ایران سوق دهند.

مسیحیت تبشیری و مهاجران مسلمان

پیامدهای ایونجلیکالیزم برای مهاجران مسلمان؛

مسیحیت تبشیری و مهاجران مسلمان

حجت الاسلام دکتر محمد مسجدجامعی می گوید؛ به نظر می رسد یکی از عواملی که آنها را به لحاظ تبشیری بسیار فعال نگاه می دارد، این است که دینشان تقریبا فاقد اعمال و مناسکی است که تجلّیگاه ایمان و احساسات دینی شان باشد؛ بنابراین تقریبا تنها مجرایی که برای تخلیه حرارت درونی خویش می یابند، فعالیت های تبشیری است.

کودکان بی هویت، امنیت اجتماعی را با مشکل همراه می سازند

در گفت وگو با ایرنا مطرح شد؛

کودکان بی هویت، امنیت اجتماعی را با مشکل همراه می سازند

«مطهره ناظری» رییس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق کودکان با اشاره به ابعاد مخاطره آمیز بی هویتی برخی کودکان برای جامعه گفت: بی تردید زیست افراد بی هویت، ایجاد و برقراری امنیت اجتماعی را با دشواری هایی همراه می کند. همچنین با توجه به حق انسانی مبنی بر برخورداری همه افراد از هویت، ضرورت تصویب طرح اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

دانشگاه تبریز برگزار می کند:

ایران و دیوان بین المللی دادگستری

2 از 4

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می کند:

ایدئولوژی و امر خیالی از لاکان تا آلتوسر

3 از 4

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

دانشکده نفت برگزار می کند:

یکجانبه گرایی و حقوق بین الملل

4 از 4

تازه ترين مطالب