web
stats
دیدگاه

جوانترها در راه تصمیم سازی

جوانترها در راه تصمیم سازی

طرح اصلاح و ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، بالاخره عملیاتی شد و وزارتخانه ها به مدیران بازنشسته خود اولتیماتوم دادند.تصویب این طرح با وجود استثنائاتی که در آن وجود دارد درواقع مقدمه ای است برای ورود جوانان به عرصه های مدیریتی کشور.

پویش دانایی

پویش دانایی

کافیست طرح هوشیارانه ای ارائه شود برای مشارکت اقشار متوسط به بالا در سرمایه گذاری آموزشی. تردیدی نیست که عمده مردم همراه خواهند بود. مشروط بر اینکه مردم مطمئن باشند این طرح ها هوشمندانه، دقیق، سالم و امانتدارانه اجرا می شود و تأثیر معنی داری در توانمندسازی کودکان محروم خواهد داشت.

غوغای ضدرسانه و انتخاب شهردار

غوغای ضدرسانه و انتخاب شهردار

غوغای ضدرسانه در یک هفته منتهی به انتخاب شهردار تهران از کم نظیرترین شانتاژهای رسانه ای پس از انقلاب در ایران یا حتی شاید از نمونه های برجسته قابل مطالعه در جهان باشد.

«می» در کوره داغ برگزیت

«می» در کوره داغ برگزیت

ترزا می اگر بتواند از این پیچ خطرناک عبور کرده و از فرصت های موجود در کوره داغ چالش ها استفاده کند و قدرت و قوت خود را به نمایش بگذارد، با قدرت بیشتری سر بر خواهد آورد و بعد از گذار از این کوره داغ، شاید بتوان گفت بانوی آهنین دیگری در انگلستان ظهور کرده است.

دکتر ظریف و دغدغه پولشویی

دکتر ظریف و دغدغه پولشویی

داستان پولشویی در کشورمان هنوز به سامان نرسیده است. برخی مفهوم پولشویی را متوجه نشده و تصور دارند این داستان مربوط به غرب است و احیاناً از تبعات تحریم‎ها. در حالی که هر پولی که به عنوان درآمد فردی یا سازمانی وارد سیستم محاسبات کشور شده و ثبت و ضبط نشود، پولشویی محسوب می‎شود.

سوئیفت ضرر می کند یا ایران

سوئیفت ضرر می کند یا ایران

اتصال ایران به سوئیفت برخلاف تصور بسیاری بستگی به توافق هسته ای نداشته و با عضویت در FATF ارتباط می یابد، با این حال اکنون در زمره اقدامات تحریمی آمریکا قرار گرفته است. بسیاری می گویند نظام بانکی ایران در برابر تحریم های این چنین واکسینه شده است.

فرصت افشاگری علیه پولشویی

فرصت افشاگری علیه پولشویی

محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان، چندی پیش در یک گفت وگو از لایه های پولشویی در کشور سخن گفت که این اظهارات به کام برخی خوش نیامدو در همین راستا سعی کردند که وی را با تخریب و تهدید زیر سوال ببرند تا شاید از موضع خود کوتاه بیاید ولی اینگونه نشد.در ادامه این جریان تصمیم گرفتند که او را به مجلس دعوت کنند تا درباره سخنانی که مطرح کرده است توضیحاتی ارائه کند.

روزنه های امید ایران در اروپا

روزنه های امید ایران در اروپا

بحثی که روز گذشته در پنجمین نشست گروه بورس و بازار با حضور صاحبان صنایع و کمپانی ها و نمایندگان اروپا در پاریس که توسط فوروم ایران و اروپا برگزار شد، مورد بررسی قرار گرفت، راه هایی که برای مقابله با تحریم ها مطرح می شود، چه معافیت های نفتی، چه SVP بود که هرکدام روزنه های امیدی را برقرار می کنند اما در عین حال هر کدام مشکلاتی هم دارند.

خشونت در سیما و بازتاب آن در جامعه

خشونت در سیما و بازتاب آن در جامعه

نمایش صحنه های خشن در فیلم های سینمایی بطور ناخودآگاه زمینه خشونت ورزی را در ذهن مخاطبانش شکل می دهد زیرا حل مسأله با شیوه های خشونت آمیز نه تنها تمایل به خشونت را کاهش نمی دهد بلکه موجد خشونت خواهد بود.

سخنی با مرکز ملی فضای مجازی مجاهد سایبری یا مجاهد مجازی!

سخنی با مرکز ملی فضای مجازی مجاهد سایبری یا مجاهد مجازی!

فضای سایبری، بستری متکی بر فن آوری های نوین بشر در حوزه اینترنت و قواعد حاکم بر علوم و ابزارهای سایبرنتیک است. این فضا، بخش دوم از سبک زندگی نوین بشر قرن بیست و یکم است که در کنار فضا و دنیای واقعی و در فضایی کاملا حقیقی، سبک زندگی را در کلیه تعاملات، پیشرفت ها، پدافندها، جنگ ها، تبادلات مالی و بازرگانی، مدیریت و کنترل، جرائم و سایر شئون تمدن بشری، راهبری می کند.

هجمه سخت به حقیقت ظریف

هجمه سخت به حقیقت ظریف

موج جدید حمله ها به محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان شروع شد؛ این بار بر سر اظهارات او درباره پولشویی گسترده در ایران در گفت وگو با «خبرآنلاین». مخالفان دولت نسبت های مختلفی به سخنان او داده اند؛ از «آتو به دشمن» گرفته تا «تهمت به نظام».

کلاه شرعی

کلاه شرعی

با فیلترینگ که بسیاری نسبت به قانونی بودن آن ابهام داشتند، نه تنها تلگرام را تضعیف نکردند، بلکه آن را از وجود نیروهای رسمی طرفدار حکومت خالی کردند و نظام اطلاع رسانی ضعیف حکومت را ضعیف تر کردند و استفاده از فیلترشکن را رواج دادند و حرمت تصمیمات قضایی و حکومتی را بیش از پیش خدشه دار کردند.

استراتژی آمریکا نسبت به ایران

استراتژی آمریکا نسبت به ایران

به نظر می رسد استراتژی آمریکا نسبت به ایران به شدت تحت تاثیر این راهبرد های قدیمی Kennanاست. چه آن هایی که اعتقاد به تعامل با ایران داشتند (کلینتون و اوباما) و چه آنهایی که تقابل را در پیش گرفتند(بوش پدر، بوش پسر و ترامپ) همگی با زیر بناهای تشدید تضادها، به ستوه آوردن و تحدید نظامی-اقتصادی عمل کردند.

انتظارات از شهردار جدید تهران

انتظارات از شهردار جدید تهران

با وجود پیشرفت هایی در توسعه شهر تهران، این کلان شهر با مشکلات و معضلات پیچیده ای مانند بافت های فرسوده، آلودگی هوا، مشکلات ترافیکی، ضعف حمل و نقل عمومی، معماری نامانوس شهری، ساخت وساز غیرایمن و نظایر آن مواجه است.حال که مدیریت شهری تهران بار دیگر در آستانه تغییر قرار گرفته است به نظر می رسد تاکید بر برخی انتظارات مهم از شهردار جدید، خالی از فایده نباشد.

سهم معنادار حرفه مددکاری اجتماعی در تحقق اهداف توسعه پایدار

سهم معنادار حرفه مددکاری اجتماعی در تحقق اهداف توسعه پایدار

در میان همه رشته های علمی که قادر به تحقق اهداف توسعه پایدار هستند، رشته دانشگاهی «مددکاری اجتماعی» به عنوان یک حرفه کاربردی و بین رشته ای قادر است که پلی قابل اطمینان را برای کاستن از مخاطرات اجتماعی، تقویت عوامل محافظت کننده در فرآیند توسعه پایدار بر عهده گیرد.

تحریم و روانشناسی اجتماعی مردم ایران

تحریم و روانشناسی اجتماعی مردم ایران

ظاهرا؛ برخی سیاستمداران غربی به ویژه رئیس جمهور آمریکا با وجود اینکه نظرات ارزشمند صدها جامعه شناس و روان شناس اجتماعی را دراختیار داشته و دارند و تحقیقات بسیار ارزشمند وگرانبهایی در این زمینه روانشناسی اجتماعی ملل به دست آورده اند، با روان شناسی اجتماعی یعنی با خلقیات، خصوصیات، ویژگی های اجتماعی، شخصیتی و روح همبستگی اورگانیسمی و همدلی و حسن تفاهم و اعتماد مردم ایران آشنایی چندانی ندارند و در نیافته اند که با این مردم چگونه باید رفتار کرد.

استانی شدن انتخابات؛ تقویت احزاب

استانی شدن انتخابات؛ تقویت احزاب

استانی شدن انتخابات زمینه نفوذ و تأثیر شعارها و برنامه های احساسی و غیراجرایی را کاهش می دهد. در آن صورت جریان های حامی لیست ها یا احزاب برای هر پهنه جغرافیایی رو به تدوین برنامه می آورند و چون این برنامه قائم به فرد نیست و عمر آن جریان و حزب نیز مستمر خواهد بود، قطعاً برای منطقی و قابل دفاع بودن آن بیش از وضعیت کنونی فکر و تلاش می شود.

اقتصاد آزاد انتخاب نخبگان منتخب شهروندان

اقتصاد آزاد انتخاب نخبگان منتخب شهروندان

اعضای شورای شهر تهران برگزیدگان ناب شهروندان پایتخت نشینان به حساب می آیند. کاندیداهای این شورا با کمترین دخالت نهادهای اصلی نظارتی مثل شورای نگهبان، راه خود را برای نشستن برکرسی شورای شهروندان بازکرده و با رای مستقیم پایتخت نشینان به این نهاد رسیده اند.

تقارن مصلحت و تدبیر

تقارن مصلحت و تدبیر

به نظر می رسد رسیدن به یک توافق جمعی مستلزم در نظر گرفتن منافع همه گروه های جامعه است و نباید در این وفاق جمعی، منافع، اهداف و خواسته های گروهی بر دیگری تفوق پیدا کند. در این شرایط «تأکید بر قانون» یکی از راه هایی است که می تواند زمینه و بستر لازم را برای این امر محقق کند.

فرهنگ ملی، زیربنای توسعه

فرهنگ ملی، زیربنای توسعه

منبع ملی و روایت ایران تنها منبع و روایت سیاست گذاری توسعه است. بدون زمینه، متن، ماهیت و محتوای ایران، امکان رسیدن به توسعه وجود ندارد. فرهنگ ملی ایران یگانه میزبان و زمینه و محتوای توسعه است. در هر جای جهان توسعه روی داده است، نخبگان اجماعی در مصلحت و منافع ملی به وجود آورده اند.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی

در کجا ایستاده ایم؟

انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می کند:

در کجا ایستاده ایم؟

1 از 4

گفت و گوی اندیشمندان ایران و ترکیه

بنیاد مطالعات قفقاز برگزار می کند:

گفت و گوی اندیشمندان ایران و ترکیه

2 از 4

رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

کتابخانه ملی برگزار می کند:

رونمایی از کتاب مکتب اجتهادی آخوند خراسانی

3 از 4

کارگاه «آینده پژوهی در حوزه سیاست»

انجمن علوم سیاسی ایران برگزار می کند

کارگاه «آینده پژوهی در حوزه سیاست»

4 از 4

تازه ترين مطالب