web
stats
میزگرد

غفلت از اوقات فراغت استقبال از آسیب های اجتماعی

میزگرد ایرنا؛

غفلت از اوقات فراغت استقبال از آسیب های اجتماعی

غنی سازی اوقات فراغت بهترین مسیر برای پر کردن مناسب زمان های خالی جوانان و نوجوانانی است که به دنبال نشاط هستند و از هر ایده و فرصتی برای تخلیه انرژی خود استفاده می کنند، این موضوعی بود که در میزگرد ایرنا مرکز زنجان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برندهای ایرانی ؛ از انزوا تا اضمحلال

واکاوی ارزش گذاری گنگ برندهای ایرانی و محصور شدن در داخل مرزها در گفت وگو با صاحبنظران

برندهای ایرانی ؛ از انزوا تا اضمحلال

مؤلفه های تأثیرگذار در ارزشگذاری یک برند چیست و در سطح جهانی چه مدل های علمی با چه عیارهایی برای این منظور تدوین و ارائه شده است؟گفت و گوی ما با فرشید شکرخدایی، نایب رئیس انجمن مدیریت کیفیت ایران و نایب رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی سازی و سلامت اداری اتاق ایران و علی خویه، استاد مدرس و مؤلف کتاب های بازاریابی، سعی می کند پرتویی به این پرسش ها بتاباند.

پرهیز از فرصت سوزی با افزایش سواد رسانه ای

در میزگرد ایرنا مطرح شد:

پرهیز از فرصت سوزی با افزایش سواد رسانه ای

همزمان با تغییر مدیران ارشد هر استانی، بسیاری از سمت ها دستخوش تغییر می شود و تعدادی از طرح های اجرایی نیمه تمام می ماند چرا که برخی نمی توانند آنگونه که باید از فرصت ها استفاده کنند، یکی از دلایل مهم این فرصت سوزی ها را می توان نبود دانش سواد رسانه ای در بدنه دستگاه های اجرایی دانست.

فقدان حمایت از موسیقی بومی لرستان

در میزگرد ایرنا مطرح شد؛

فقدان حمایت از موسیقی بومی لرستان

بافت اجتماعی، نحوه ارتباط گیری، شیوه تولید ،امرار معاش و روحیه حماسی مردم لرستان، موسیقی این خطه را نسبت به سایر مناطق متمایز ساخته اما نبود انسجام در سیاست ها، گرایش مخاطبان به پاپ و نبود حمایت کافی موسیقی محلی و بومی استان را با مشکلاتی مواجه کرده است.

سینما بزرگترین قربانی فضای سیاست زده

ارزیابی وضعیت ژانرهای مختلف سینمایی در میزگرد «ایران» با حضورپرویز جاهد، جواد طوسی و محمدعلی سجادی

سینما بزرگترین قربانی فضای سیاست زده

نبود تنوع ژانر در سینمای ایران، بررسی وضعیت ژانر کمدی، مافیای اکران، جایگاه سینمای ایران در بازارهای جهانی و انتظارات و اقبال جشنواره های جهانی به آن و در نهایت چشم انداز سینمای کشورمان بخشی از موضوعاتی است که در نشستی با پرویز جاهد (منتقد سینما)، جواد طوسی (منتقد سینما) و محمدعلی سجادی (فیلمساز) به گفت وگو نشسته ایم.

میانبر مقابله با خشکسالی

میزگرد ایرنا؛

میانبر مقابله با خشکسالی

شهرستان سبزوار به عنوان یکی از کانون های خشکسالی در خراسان رضوی از جمله مناطقی است که به دلیل کاهش ریزش های جوی از آب های سطحی بی بهره است و بیشترین آب مصرفی در بخش های مختلف آن با استخراج از قنوات تامین می شود.

نقش کمرنگ سمن ها در احیای دریاچه ارومیه

در میز گرد ایرنا مطرح شد؛

نقش کمرنگ سمن ها در احیای دریاچه ارومیه

هر چند در جهان امروز نقش سازمان های مردم نهاد« سمن »ها، در کمک به حل مشکلات مبتلابه جوامع در حوزه های مختلف از جمله محیط زیست بر کسی پوشیده نیست، اما به نظر می رسد این موضوع در طرح احیای دریاچه ارومیه آن چنان که باید جدی گرفته نمی شود.

دنیای بادکنکی استارتاپ های ایرانی

چشم انداز مبهم فعالیت ها و سهم استارتاپ ها از بازار در گفت وگو با کارشناسان

دنیای بادکنکی استارتاپ های ایرانی

حکایت فضای این روزهای استارتاپ های کشور مانند حکایت عالم مُثُل افلاطون است، همه می دانیم چیزی هست اما نمی توانیم از آن سر دربیاوریم. این فضا بیشتر شبیه بادکنک می ماند که بی سرانجام در آسمان معلق است. منظورم زیست شبح وار و بادکنکی استارتاپ ها در ایران است، یک زیست مرئی در برگزاری رویداد و یک زیست کاملاً نامرئی در بازار.

عملکرد جزیره ای بلای جان نهاد های فرهنگی است

میزگرد ایرنا

عملکرد جزیره ای بلای جان نهاد های فرهنگی است

نزدیک شدن به فصل اوقات فراغت دانش آموزان بحث چگونگی تأمین نیاز های فرهنگی آنان را بیش از پیش مورد توجه قرار می دهد و در این میان جلوگیری از عملکرد جزیره ای و موازی کاری ها نهادها به مثابه مهم ترین عامل تأثیرگذار بر کیفیت برگزاری برنامه های گوناگون اهمیتی ویژه دارد.

آموزشهای همگانی امداد نیاز مغفول شده

آموزشهای همگانی امداد نیاز مغفول شده

آگاهی نداشتن مردم از آموزشهای همگانی امداد و نجات برای مقابله با حوادث طبیعی و غیرطبیعی، چالش جدی جامعه ماست که در میزگرد ایرنا سمنان بر ضرورت نهادینه کردن این امر مهم به عنوان یک فرهنگ عمومی تاکید شد.

لگد انداختن به پیمان های بین المللی

کارنامه بدعهدی های حقوقی کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ

لگد انداختن به پیمان های بین المللی

اکنون که ترامپ برجام را هم کنار گذاشت و خروج یکطرفه امریکا از آن را اعلام کرد بار دیگر همین پرسش مطرح است که وزن و اعتبار موافقتنامه های بین المللی در وضعیت حاضر چقدر است؟ ارزش حقوقی آنها چیست؟ وضعیت حقوقی برجام پس از خروج امریکا چه می شود؟

خروج روابط عمومی ها از وضعیت سنتی

در نشست بررسی مسائل و چالش های روابط عمومی مطرح شد؛

خروج روابط عمومی ها از وضعیت سنتی

اردیبهشت ماه برای کسانی که در حوزه ارتباطات کار می کنند معنای متفاوتی دارد. 12 اردیبهشت ماه روز جهانی آزادی مطبوعات است و 27 اردیبهشت ماه روز روابط عمومی؛ هرچه در ایران برگ تقویم روز جهانی آزادی مطبوعات در سکوت و کم خبری ورق می خورد، به طور سنتی و بواسطه دست باز سازمان ها و دستگاه های دولتی و شبه دولتی در اختصاص بودجه و هزینه کردن برای برگزاری مراسم ویژه؛ روز روابط عمومی با تشریفات و طمطراق بیشتری مورد توجه قرار می گیرد.

حریم خصوصی در پیام رسان های داخلی

از الزام قانونی تا حکم شرعی؛

حریم خصوصی در پیام رسان های داخلی

پیام رسان های داخلی طی ماه های گذشته بیش از هر زمان دیگر مورد توجه افکارعمومی قرار گرفته اند تا در سالی که با عنوان حمایت از تولید ملی نامگذاری شده بتوان در فضای مجازی گامی بزرگ برای توسعه دیجیتالی کشور برداشت. البته این امر با اما و اگرهای زیادی هم مواجه بوده و برخی از کاربران ایرانی را دل نگران کرده است چرا که هر چند موضوع حریم خصوصی در قانون مورد تأکید بوده است اما همیشه دلهره ها و اضطراب هایی به همراه داشته است.

با من حرف بزن

کارشناسان در گفت وگو با همشهری از ضرورت آموزش مهارت های گفت وگو درخانواده ها می گویند؛

با من حرف بزن

براساس یک پژوهش، زمان گفت وگو بین اعضای خانواده ایرانی سرجمع به زیر ۳۰ دقیقه رسیده است و نوع جدیدی از خانواده به نام خانواده تفردی به وجود آمده که هراس آور است.

محدودیت مانع انجام مسئولیت روزنامه نگاری

گزارش «ایران» از نشست فرصت ها و چالش های فرارو برای صیانت از آزادی مطبوعات؛

محدودیت مانع انجام مسئولیت روزنامه نگاری

ممکن است تلخ و گزنده سخن بگویند، کام صاحبان قدرت را با بیان پرستایش و تعریف های خوشایند، شیرین نکنند، مشکلات و کاستی ها را چون آینه ای پیش روی مردم و مسئولان قرار دهند و... اما آنچه می گویند از عشق به انسان و جامعه و برخاسته از قلبی است که برای جامعه ای به دور از فساد، پرامید و اخلاق محور، آگاه و آزاد برای دانستن می تپد. مطبوعات در پیشینه 400 ساله خود در جهان با همه فراز و فرودها همین هدف را دنبال کرده اند.

خانواده ها این آسیب را جدی بگیرند

مدیران فرهنگی اجتماعی آموزش وپرورش در گفت و گو با «ایران»؛

خانواده ها این آسیب را جدی بگیرند

روانشناسان نسبت به خودکشی دسته جمعی دانش آموزان هشدار دادند. آنها گفتند که علت اصلی اقدام به خودکشی دانش آموزان اضطراب، افسردگی و اختلافات خانوادگی است که باید مسئولان آموزشی موضوع آموزش مهارت های زندگی برای دانش آموزان را جدی بگیرند.

فردوسی؛ از حکمت ایران شهری تا بزرگان ادبیات جهان

در میزگرد ایرنا بررسی شد:

فردوسی؛ از حکمت ایران شهری تا بزرگان ادبیات جهان

سه پژوهشگر ایران شناس به مناسبت روز گرامی داشت فردوسی و زبان فارسی در میزگرد ایرنا، تاثیر شاهنامه بر حکمت ایرانی، زبان فارسی و ادبیات جهان را بحث و بررسی کردند.

فیلترینگ تلگرام در ترازوی قانون و حقوق

«ایران» در گفت و گو با کارشناسان بررسی می کند؛

فیلترینگ تلگرام در ترازوی قانون و حقوق

از ابتدای سال جاری اعلام گزارشی از سوی رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی مبنی بر فیلترینگ تلگرام که در بالاترین سطح اتخاذ شده بود بسرعت واکنش دیگر مقامات کشور و اهالی رسانه و دیگر افراد جامعه را در پی داشت.

صنعت حرف دانشگاه را نمی خواند

گزارش «ایران» از گسست بین پژوهشگران با صنعتگران

صنعت حرف دانشگاه را نمی خواند

چند وقتی می شود که ساز دانشگاه با صنعت کوک نیست. این را نه فقط دانشگاهیان بلکه صنعتگران هم به آن اشاره می کنند و می گویند که در این سال ها هم دانشگاهیان و هم صنعتگران تلاش کردند تا بلکه بتوانند راهی برای رابطه بیشتر و بهتر بین این دو نهاد ایجاد کنند، اما مشکلات این حوزه ها آنقدر زیاد است که اجازه ارتباط بیشتر و بهتر را به آنها نمی دهد.

ناشر، نویسنده ما متهمیم!

فقر مطالعه یا فقر سیاستگذاری؟

ناشر، نویسنده ما متهمیم!

در روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب، همه می کوشند تا با استناد به آمارهای سرانه مطالعه، شمارگان کتاب و وضعیت نشر، از حال و روز کتاب و کتابخوانی در کشور ابراز تأسف کنند. در حالی که بر این باوریم در این معادله، بدون در نظر گرفتن سهم «سیاستگذاری» نمی توان جامعه را متهم به «فقر مطالعه» کرد.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10بعدی